Torrentów: 138578      Ranga: Gość               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

RAMONA REY - 4 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 04/06/2017
Rozmiar: 386.86 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 0

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Takiego popu jeszcze nie słyszeliście!

Odrzućcie wszystkie swe uprzedzenia i przyzwyczajenia.Kiedyś prowokacja artystyczna była jednym z najważniejszych elementów progresywnej popkultury. Tak było w rocku lat 60,. W następnej dekadzie w punku, a jeszcze później w post-punku i nowej fali. Za sprawą Madonny weszła ona też do repertuaru ulubionych gestów gwiazd z mainstreamu. Na współczesnej scenie muzycznej wydaje się być jednak czymś niezwykle rzadkim. W sytuacji, kiedy na rynku roi się od tysięcy mniej lub bardziej znanych wykonawców, każde wykroczenie poza uznaną normę jest ryzykowne, bo może spowodować odwrócenie się publiczności. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość popowych i rockowych artystów grzecznie robi to, co oczekują od nich słuchacze (ale też media i reklamodawcy).

W tej sytuacji płyta taka, jak czwarty album Ramony Rey, jest czymś wyjątkowo odważnym i odświeżającym. Tym bardziej, że mamy w jej przypadku do czynienia z prawdziwą prowokacją artystyczną – a nie z jakimś prostackim podjudzaniem politycznym czy obrażaniem czyichś religijnych uczuć. Na tego rodzaju wydawnictwo polska piosenkarka mogła sobie pozwolić z kilku względów: wydała '4' nakładem własnej wytwórni, zrealizowała znajdujący się na krążku materiał kierując się wyłącznie własnym instynktem twórczym, a piosenki, które śpiewa, nie mają stanowić źródła jej dochodów, tylko wypływają z wewnętrznej potrzeby wyrażenia siebie.

Te górnolotne sformułowania oczywiście trącą banałem – ale tutaj są jak najbardziej na miejscu. Bo trudno inaczej potraktować zawartość '4'. W przeciwieństwie do poprzednich albumów Ramony, ten najnowszy nie przynosi już tanecznego minimalu – tym razem muzyczny partner wokalistki, Tel Arana (czyli Igor Czerniawski z dawnej Ayi RL), serwuje bardziej abstrakcyjną elektronikę, rozciągającą się od zdubowanego breakbeatu ('Dopiero'), po sprężysty trap ('Rae Mo'). Nowością są tu też etniczne motywy – w warstwie rytmicznej, jak i melodycznej, głównie o bliskowschodniej proweniencji ('Wrona').

Wszystko to sprawia, że Ramona śpiewa w jeszcze bardziej niekonwencjonalny sposób niż kiedyś. Choć jest już dyplomowaną mezzosopranistką, rzadko modeluje swój głos na operową modłę ('Jak ty'), częściej stosując raczej nieoczywiste interpretacje. Raz jest to intymny szept ('Kim być'), a kiedy indziej ekspresyjne pohukiwanie ('Dandan') czy nawet coś w rodzaju raperskiego rymowania ('Zyskać'). Niewiele w tych wokalnych akrobacjach melodii – i to można jedynie zapisać jako minus na konto wokalistki. A że potrafi ona zaśpiewać w bardziej przystępny sposób, nie rezygnując ze swej maniery, wskazują tu 'Jutro' lub 'Jak ty'.

Teksty to też totalna abstrakcja – skoncentrowana na brzmieniu i rytmie słów oraz tworzonych z nich zdań niż na treści. Ta pozostaje raczej mglista – i sprawia wrażenie hipnotycznych przebłysków (pod)świadomości, odsłaniających przed nami głęboko skrywane emocje i namiętności podmiotu lirycznego. Pasuje to do muzyki – a przy tym sprawia, że Ramona śpiewając, może uprawiać bez ograniczeń swą wokalną ekwilibrystykę.

Jedynie w ostatnim nagraniu wokal piosenkarki zostaje zredukowany do zapętlonego loopu – ale umieszczony pod numerem 11 ponad półgodzinny utwór bez tytułu to świadomie zaplanowany przez Rey i Aranę bezceremonialny cios w przyzwyczajenia słuchacza, porównywalny ze słynnym 'Life’s A Gas' projektu Love Inc. niemieckiego producenta Wolfganga Voigta z 1995 roku.

'4' wskazuje, że Ramona Rey to 'malowany ptak' polskiej sceny muzycznej. Oczywiście najłatwiej byłoby go zakrzyczeć i zadziobać – no i pewnie takich reakcji nie zabraknie. Tak naprawdę powinniśmy jednak doceniać i chronić tego rodzaju artystów, którzy mają odwagę tworzyć coś własnego, iść pod prąd i świadomie prowokować słuchaczy. Kiedyś podobnym 'malowanym ptakiem' był u nas Czesław Niemen. Inny od wszystkich, drażnił i irytował, czemu dawano powszechnie wyraz przy każdej okazji. Dopiero po jego śmierci wszyscy nagle stwierdzili, iż był kimś niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju. Miejmy nadzieję, że historia ta nie powtórzy się w przypadku Ramony. Kochajmy wszystkich ekscentryków!1. Kim być
2. Seneka
3. Dopiero
4. Jak Ty
5. Wrona
6. Dandan
7. Zyskać
8. Rae Mo
9. Jutro
10. Malmo
11. Bez tytułuPOBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START GODZINA 11-ta...
Podobne torrenty
[Muzyka] MORBID ANGEL - KINGDOMS DISDAINED (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] NOCNY KOCHANEK - PRZYSTANEK WOODSTOCK LIVE 2017 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] KING CRIMSON - THE ELEMENTS TOUR BOX 2017 (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] NOCNY KOCHANEK - PRZYSTANEK WOODSTOCK LIVE 2017 (2017) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] DOMOWE MELODIE - LIVE WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2017 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] VOO VOO - 7 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] VOO VOO - 7 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] HADAL MAW - OLM (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] ZŁE PSY - DUMA (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] ECNEPHIAS - THE SAD WONDER OF THE SUN (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane04/06/2017 09:06:15
Ostatnie Uaktualnienie04/06/2017 09:06:16
Pokaż/Ukryj pliki:
19 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2017 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe