TorrentĂłw: 141397      Ranga: Gosc               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

POLISH JAZZ VOL.50 CZESŁAW BARTKOWSKI - DRUMS DREAM (1976/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 30/04/2017
Rozmiar: 211.72 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 6

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Seria Polish Jazz na przełomie lat 1976/77 świętowała swój jubileusz. Pod okrągłym, pięćdziesiątym numerem pojawiła się produkcja wyjątkowa – i w kontekście serii, i polskiej dyskografii jazzowej w ogóle 'Drums Dream'. Po raz pierwszy w historii pełnowymiarowy album sygnował perkusista - Czesław Bartkowski. Proponował niezwykle kolorową muzykę, gdzie big-bandowa potęga sąsiadowała z ascetycznym free i... dzwonami rurowymi. Album 'zestawiono z materiału ogromnie różnorodnego, by nie powiedzieć przypadkowego. A jednak w rezultacie wyłania się zwarta całość, dająca bodaj jedną z najciekawszych płyt serii Polish Jazz' – pisał Roman Kowal w recenzji zamieszczonej na łamach Jazz Forum.

'Drums Dream' jest wydawnictwem, które doskonale broni się po latach. Z dzisiejszej perspektywy mamy bowiem do czynienia nie tylko z interesującym autorskim projektem sygnowanym przez wszechstronnego perkusistę, ale także z zapisem dokonań dwóch bardzo ważnych w historii polskiego jazzu składów - Studia Jazzowego Polskiego Radia oraz tria Unit, które wiele zdziałały, choć płytowych świadectw pozostawiły niewiele.
Playtime! ALL That Jazz!:

W telegraficznym skrócie –  angaż do Kwartetu Namysłowskiego i sensacyjny występ na Jazz Jamboree 63, dwie trasy po Wielkiej Brytanii i album 'Lola' (1964), równoległa współpraca z Komedą, trwająca półtora miesiąca podróż z Namysłowskim i NOVI Singers do Indii, Australii i Nowej Zelandii, wspaniały epizod z grupą Niemen Enigmatic ('Bema Pamięci Rapsod Żałobny'), Michał Urbaniak Constellation (m.in. 'Fusion' i 'Atma'), Zbigniew Namysłowski Quintet ('Kuyaviak Goes Funky'), Studio Jazzowe Polskiego Radia ('Sprzedawcy Glonów' 1973) i 'Mainstream' Jana Ptaszyna Wróblewskiego, 'Unit' z Makowiczem i Stańką, autorski album 'Drums Dream', 'In/Formation' Kulpowicza, Trio Karolak-Szukalski-Bartkowski i 'Time Killers', Trio BCD z Arturem Dutkiewiczem i Andrzejem Cudzichem. Esencjonalne bio z Jazz Forum. Dodałbym jeszcze 'Easy!' Wojciecha Karolaka z 1974 roku i współpracę nagraniową z Novi Singers ('Torpedo' 1970). Urodzony 19 kwietnia 1943 w Łodzi.

Kolejny omawiany po Tonym Williamsie i Billy Cobhamie perkusista jazzowy. Tym razem prawdopodobnie najbardziej znany polski muzyk grający na tym instrumencie. Uczestniczył w najważniejszych projektach fusion w polskim jazzie (w latach 1969-1976).

Drums Dream’ to 50 płyta z serii Polish Jazz.
Składa się z dwóch części – kontemplacyjnej i awangardowej strony A z Tomaszem Stańko na trąbce w zaimprowizowanym dialogu z perkusją Bartkowskiego i orkiestrowej strony B przy udziale orkiestry Studia Jazzowego Polskiego Radia pod kierownictwem Jana Ptaszyna Wróblewskiego.

Zaczyna się solem perkusyjnym w krótkim utworze tytułowym z ciekawymi efektami dodanymi do dźwięków perkusji. ‚Przejściówkę’ otwiera charakterystycznie melancholijna trąbka Stańki. Minimalistyczne połączenie trąbki i perkusji otwiera pole do popisu dla fanów samplingu, dużo tutaj pojedynczych dźwięków do wykorzystania. W najdłuższe na płycie 'FAO' muzycy przechodzą płynnie, dołącza Adam Makowicz na klawiszach elektrycznych. Wyczuwa się świetne porozumienie we freejazzowych konwersacjach muzycznych, Makowicz z Bartkowskim uczestniczyli wcześniej w wielu sesjach nagraniowych dla Michała Urbaniaka i Ptaszyna Wróblewskiego. 'Rozmowa Z Dzwonem' to kolejne solo Bartkowskiego, tym razem dochodzą przeszkadzajki i tytułowy dzwon na zakończenie tej bardzo abstrakcyjnej wypowiedzi muzycznej. W 'Drugiej Swobodnej Etiudzie' dochodzi Tomasz Szukalski na saksofonie sopranowym. Ciekawie wypada jego kooperacja dźwiękowa z trąbką Stańki. Nad tym wszystkim czuwa duch Ornette Colemana. Kończąca tę etiudę z całej strony A 'Rozmowa Ze Śliwką Bez Pestek' to 3cia i ostatnia solowa podróż Bartkowskiego.

Strona B to drastyczna zmiana klimatu, stąd wrażenie 2 różnych płyt składających się na Drums Dream. 'Good Times, Bad Times' ma coś z ówczesnego brzmienia Roberta Frippa + orchiestra. Nie jestem fanem orkiestrowych wykonań, ale trzeba tu docenić doskonałość zgrania wstępu. Później robi się już o wiele bardziej swojsko, Wojciech Karolak na elektrycznym pianinie wprowadza psychodeliczny akcent. Bartkowski gra bardzo dynamiczne solo nieco w stylu Johna Bohnama z Led Zeppelin (czyżby tytuł nawiązywał do otwarcia pierwszego albumu LZ?). 'Seven for five' otwiera dość długie solo autora. Bardzo długie solo. Treściwe. Po 3ch minutach perkusyjnego zamieszania rozwija się pozytywny utwór w przestrzennym klimacie funky trochę w stylu Weather Report, trochę Donalda Byrda. Wypełnia ten utwór ciekawie skrojony i rozbudowany motyw przewodni. Zamyka płytę równie progresywna jak poprzednik 'Kołysanka Dla Malutkich Chińczyków'. Jest to płyta perkusisty i to słychać, dużo miejsca zajmuje tutaj perkusja solo. Dominuje w tym utworze atmosfera relaksu i dobrze wypełnionego zadania.

Mimo braku spójności jest to bardzo ciekawy album. Uczestnictwo czołówki ówczesnego elektrycznego grania pozostawia pozytywne wrażenie, doskonale dograna orkiestra nie razi. Warto sięgnąć po niego, szczególnie w celach samplowania doskonałego brzmienia perkusji.1. Drums Dream   2:00
2. Przejściówka   3:25
3. FAO   8:00
4. Rozmowa Z Dzwonem   1:50
5. Druga Swobodna Etiuda   2:55
6. Rozmowa Ze Śliwką Bez Pestek   2:05
7. Good Times, Bad Times   8:05
8. Seven For Five   7:20
9. Kołysanka Dla Malutkich Chińczyków   4:05Conductor – Jan Ptaszyn Wróblewski
Keyboards – Wojciech Karolak (tracks: 7, 8)
Percussion, Drums – Czesław Bartkowski
Piano [Electric] – Adam Makowicz (tracks: 3)
Saxophone [Soprano] – Tomasz Szukalski (tracks: 5)
Trumpet – Tomasz Stańko (tracks: 2, 3, 5, 9)POBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...
Podobne torrenty
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 34: JAZZ CARRIERS - CARRY ON! (1973/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 38: JAZZ BAND BALL ORCHESTRA - HOME (1974/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL.49 LABORATORIUM - MODERN PENTATHLON (1976/2016) [WMA24/96] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 45: SPISEK SZEŚCIU - COMPLOT OF SIX (1975/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 61: SUN SHIP - FOLLOW US (1979/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 25 MIECZYSŁAW KOSZ - REMINISCENCE (1972/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 78: KUBA WIĘCEK TRIO - ANOTHER RAINDROP (2017) [WMA24/96] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 17: JERZY MILIAN TRIO - BAAZAAR (1969/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 17: JERZY MILIAN TRIO - BAAZAAR (1969/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 15: WŁODZIMIERZ NAHORNY TRIO - HEART (1968/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane30/04/2017 14:04:43
Ostatnie Uaktualnienie01/05/2017 17:04:58
PokaĹź/Ukryj pliki:
17 plikĂłw
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2018 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe