Torrentów: 138579      Ranga: Gość               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

DR MISIO - POGO (2015 EDYCJA SPECJALNA) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 14/05/2017
Rozmiar: 409.82 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 0

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Ocenianie reedycji płyty, która wydana została zaledwie kilka miesięcy temu to dla mnie zawsze trudne zadanie. Materiał wszyscy mają na świeżo, po co więc powtarzać to, co już kiedyś napisano? Dodatki dołączone do rozszerzonego wydania z reguły nie stanowią wielkiej zachęty (pół biedy jeśli to odrzuty z sesji, gorzej jak jakieś remiksy lub wersje demo kawałków z płyty). W przypadku reedycji wydanej w październiku płyty Dr Misio 'Pogo', na szczęście dostajemy bonusowo 3 nowe piosenki i płytę DVD z nagraniem koncertu zespołu. A to już całkiem nieźle.

Aby spełnić dziennikarski obowiązek muszę wspomnieć w kilku słowach o tym, co znalazło się na pierwotnej wersji 'Pogo', a co przecież jest lwią częścią także wersji 'de lux'. Tak się składa, że recenzję popełnił redakcyjny kolega, którego pozwolę sobie bezwstydnie zacytować: 'Nowa płyta to znak, że Dr Misio może być ważnym i intrygującym elementem rodzimej sceny rockowej, wnosząc jako wiano niepowtarzalną jakość. Być może są zespoły lepsze, albo takie, które porwą większe audytoria. Ale w odróżnieniu od morza bylejakości Dr Misio jest 'jakiś'.' Nic dodać, nic ująć. Fenomen Dr Misia i jego popularność bierze się właśnie stąd, że potrafił sobie wyrobić unikalny styl (choć zapewne obecność w składzie znanego aktora w zdobywaniu popularności nie przeszkadza). Ta mieszanka - mocnej, konkretnie brzmiącej muzyki, z momentami dancingową melodyjnością, na punk rockowym fundamencie, z gorzkimi tekstami o życiu, działała na debiucie i daje radę na płycie nr 2.

'Pogo' wypełniała muzyka o raczej mrocznym wydźwięku. Jedynym wyjątkiem był 'Hipster' - utwór radosny, można rzec nieco taneczny. Bonusy dodane do wersji rozszerzonej pokazują jednak, że Jakubik i spółka mieli pomysły na chwytliwe numery, ale z jakichś sobie tylko znanych powodów nie było to piosenki pierwszego wyboru. 'Ślepe koty' to łagodny, prawie popowy kawałek z po prostu ładnym refrenem, trochę w stylu dawnego new wave. Mnie kojarzy się z Lady Pank z początków kariery. Sympatycznie robi się także w 'Warszawskiej masakrze piłą spalinową' (wbrew warstwie lirycznej - jak najbardziej zgodnej z tytułem piosenki). Z kolei 'Miłość' oparto na patencie, który wielokrotnie przerabiali panowie z Red Hot Chilli Peppers i skojarzenia z takim 'Otherside' wyżej wymienionych wydają się być jak najbardziej na miejscu. Każda z tych piosenek mogłaby spokojnie znaleźć się na 'Pogo' i trochę mnie dziwi, że tak się nie stało. Byłaby to szansa na oddech dla słuchaczy, bo przecież muzyka zawarta na krążku jest dość 'duszna'.

Na dołączonej do kolekcji płycie DVD znajdziemy zapis koncertu na 20. Przystanku Woodstock z zeszłego roku. Materiał nie poraża produkcyjnymi fajerwerkami, mamy ujęcia z kilku zaledwie kamer, ale to, co najważniejsze, czyli ogromną koncertową energię zespołu, oddaje w pełni. Dr Misio z reguły gra w małych klubach, teraz można przekonać się na własne oczy, że równie dobrze wypada przed znacznie większą publicznością. Lider kapeli Arek Jakubik szaleje, rozbiera się, rzuca przedmiotami (oraz 'mięsem') - wręcz kipi rockową energią. Przypominam, że koncert miał miejsce w erze przed 'garniturowej' - wiecie więc czego spodziewać się w finale. A jeśli nie wiecie to obejrzyjcie.

Trzeba przyznać, że całkiem niezła ta reedycja. 3 bonusowe kawałki podnoszą jakoś i tak dobrej płyty. Materiał DVD to też niezła zabawa (choć szkoda, że nie dołożono nakręconych do tej pory klipów). Szkoda też, że zdecydowano się wydać krążek w tej formie kilka miesięcy po premierze płyty, a nie równolegle jako wydanie specjalne. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby uczciwsze wobec fanów. No, ale to już polityka wydawcy i zespołu, w którą nie zamierzam wchodzić, i która nie może wpływać na ocenę całości. A ta musi być wysoka.
(RockMagazyn)
1. Pogo (Dr Misio, Varga) [03:07]
2. Pedagogika (Dr Misio, Świetlicki) [04:32]
3. Sekta (Dr Misio, Varga) [03:52]
4. Modlitwa (Dr Misio, Varga) [03:32]
5. Metro (Dr Misio, Varga) [03:30]
6. Powstaniec (Dr Misio, Deriglasoff) [04:02]
7. Hipster (Dr Misio, Varga) [03:21]
8. Klub Trup (Dr Misio, Maksimov, Varga) [03:03]
9. Ona wie (Dr Misio, Deriglasoff, Norwid) [03:53]
10. Wrzesień (Dr Misio, Świetlicki) [03:30]
11. Parada (Dr Misio, Varga) [04:13]
12. Sam sobie (Dr Misio, Świetlicki) [05:17]
Arek Jakubik – wokal
Paweł Derentowicz – gitara
Radek Kupis – klawisze
Mario Matysek – gitara basowa
Janek Prościński – perkusja

Gościnnie:
Olaf Deriglasoff – chórki, gitara solo
Miłosz Pękala – wibrafon.POBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!
Podobne torrenty
[Teledyski/Koncerty] DR MISIO - POGO-KONCERT Z FESTIWALU WOODSTOCK 2014 (2015) [DVD5] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] DR MISIO - ZMARTWYCHWSTANIEMY (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] STACHURSKY - Edycja specjalna (2009) [mp3@192]
[Muzyka] O.S.T.R - O.C.B (Edycja specjalna) (2009) [mp3@320kbps]
[Muzyka] Feel - EDYCJA SPECJALNA CD And DVD - PL - 2008 - [FLAC&MPEG2]
[Teledyski/Koncerty] GRUBSON - WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2015 (2015) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] GRUBSON - WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2015 (2015) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] VADER - BEFORE THE AGE OF CHAOS-LIVE 2015 (2015) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] RELAEN - TWINES (2015) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] HORISONT - ODYSSEY (2015) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane14/05/2017 09:05:32
Ostatnie Uaktualnienie14/05/2017 09:59:32
Pokaż/Ukryj pliki:
24 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2017 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe