Torrentów: 138566      Ranga: Gość               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

VERNERI POHJOLA - PEKKA (2017) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 09/08/2017
Rozmiar: 391.25 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 0

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Co jak co, ale z rejonów Skandynawii niemalże zawsze przylatują do nas ciekawe twory. Tym razem album o tyle znaczący, że może okazać się również kamieniem milowym w karierze naszego bohatera – Verneri Pohjola. Kreatywna produkcja łącząca w sobie skandynawską zadumę z elementami motywów ludowych oraz nutki awangardy podkreśla nie tylko eklektyzm, ale i charakterność jazz rocka.

Tego ostatniego pozornie jest tu najmniej chociaż to właśnie jemu poniekąd dedykowany jest album 'Pekka' i na jego fundamentach wręcz stworzony, a mianowicie 'cegłom' rocka progresywnego lat 70., w których specjalizował się ojciec artysty Pekka Pohjola. Co ciekawe, album pomimo że powstał na podstawie twórczości oraz kompozycji ojca, to jednak hołd nie oddany został ze względu na więzy krwi, ale wobec jego legendy, który w kręgu przynajmniej europejskich fanów progresji powinien być znany. Reinterpretacje syna w pryzmacie wyjątkowej wizji współczesności z pewnością odnajdą dziś więc drugą młodość.  

Album w rzeczy samej kontroluje bardzo luźna atmosfera zwłaszcza pod względem swoiście niezobowiązującej artykulacji trąbki oraz prowokatorskich zagrywek gitar oraz pianina Fender Rhodes (The Dragon of Kätkävaara). W innych momentach autora wzrusza ukłonem w stronę kosmicznej perswazji poetyckości Milesa Davisa (First Morning). Na tym albumie jest zarówno czas na kontemplację (Inke and Me) jak i bardziej ekstrawertyczne wywody (Pinch). Są jednak kompozycje, które ciężko sklasyfikować ze względu na rozwiniętą strukturę, która nie przestaje absorbować manią zappowskich eksperymentalizmów (Madness Subsides). Album jest również doskonale podzielony pod względem instrumentalnych trajektorii. Są momenty, w których naprzeciw wychodzą ciekawsze improwizacje gitar (First Morning, Inke and Me), aby innym razem postawić na eteryczne klawisze (Innocent Questions), wielostrukturalność elektroniki (Madness Subsides), bajeczność Fender Rhodes (Benjamin), spektakularność trąbki (First Morning, Inke and Me), czy też mocne stężenie rockowego naparu (The Dragon of Kätkävaara). Smak tego ostatniego jest jednak niemalże niewyczuwalny, co w przypadku świadomości odrębności pierwowzorów kompozycji staje się co najmniej konsternujące, jak bardzo utwory mogą zmienić swoją formę i ekspresję.

Osobiście Pohjola prezentuje dla mnie unikalną fuzję jazzu oraz muzyki poważnej sugerującej często fatamorganę tej subtelniejszej części twórczości King Crimson, no ale czy można tworzyć inaczej z praktyką przy projektach z takimi muzykami jak Tomasz Stańko, John Zorn czy też John Lindberg… Ba, temu pierwszemu uparcie zbliżona jest anemiczna maniera gry w jednym z utworów Inke and Me. Przypadek? Wiem jedno, że album ten dziełem przypadku nie jest.

Pohjola niewątpliwe stworzył rzecz na pewno niefrasobliwą, która dla ucha nie będzie zwykłym ukojeniem, ale i zagwozdką. Styl jego jest bardzo liryczny, wzmocniony jeszcze czystszą i głębszą manierą samego tonu instrumentarium. Kluczem okazuje się również melodia, która dzięki folkowym inklinacjom przybliża słuchacza swoją prostotą. Dostajemy więc surowe emocje, które kontrolują techniczną finezję, nie popadając w megalomaństwo i egocentryzm. Wyrafinowanie, dzięki któremu Pohjola nie boi się grać poza konwencją, wydaję się być zdumiewające. Artysta z pewnością warty dalszego śledzenia. (Konrad Beniamin Puławski  )1. The Dragon Of Kätkävaara (8:06)
2. First Morning (11:11)
3. Inke And Me (7:53)
4. Pinch (6:43)
5. Madness Subsides (13:47)
6. Benjamin (8:59)
7. Innocent Questions (7:48)Czytaj:
http://donos.blox.pl/2017/06/Verneri-Pohjola-Pekka-Edition-Records-2017.html

http://jazzarium.pl/przeczytaj/wywiady/verneri-pohjola-muzyka-wybra%C5%82-mnie
POBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...
Podobne torrenty
[Muzyka] Pekka Pohjola - Harakka Bialoipokku (1974 )
[Muzyka] Pekka Pohjola - Keesojen Lehto (1976)
[Muzyka] LOCK UP - DEMONIZATION (2017) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] BELOW - UPON A PALE HORSE (2017) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] THUNKFISH - RENEGADES (2017) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] AMAROK - HUNT (2017) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] SAMAEL - HEGEMONY (2017) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] TED NEMETH - CTRL C (2017) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] TADEUSZ SUDNIK - HIS FRIENDS IN ART (2017) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] LAIBACH - ALSO SPRACH ZARATHUSTRA (2017) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane09/08/2017 17:08:45
Ostatnie Uaktualnienie16/12/2017 09:22:43
Pokaż/Ukryj pliki:
15 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2017 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe