Torrentów: 137213      Ranga: Gość               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

IRON BUTTERFLY - HEAVY (1968/2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 03/05/2017
Rozmiar: 195.76 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 3
Pobrane: 6

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Żelazny Motylek jest jedną z najciekawszych grup przełomu lat 60-tych i 70-tych. Być może nie najwybitniejszą, nie najbardziej innowacyjną, ale ze względu na tej jeden utwór, który im się przydarzył (mowa oczywiście o 'In-A-Gadda-Da-Vida') warto wspomieć o początkach ich historii.

Co ciekawe - i nie mogące umknąć uwadze - to fakt, że Iron Butterfly jest jedną z niewielu grup, które wypracowały swoje własne, charakterystyczne brzmienie już na pierwszej płycie. Styl oparty na przewodniej roli (charakterystycznego brzmienia) organów Douga Ingle’a, podparty ciekawymi psycholeliczno-jazzującymi 'pląsami' sekcji rytmicznej, z bardzo 'schowaną' gitarą był jednak czymś co wyróżniało tą formację z San Diego od całej masy innych - wyrastających równolegle niczym grzyby po deszczu - kapel. Być może Doug Ingle miał styl nieco 'podchodzący' pod Raya Manzarka z The Doors, a brak silnego, potrafiącego 'szapnąć' muzykę Iron Butterfly wokalisty to kolejny mankament zaniżający wartość zespołu, ale pomimo tego należy przyznać, że Iron Butterfly potrafił stworzyć muzykę, która wciąż może zachywać słuchaczy wiele dekad później.

Już od pierwszych dźwięków otwierającego płytę 'Possession' słychać, że to właśnie TEN zespół, nawet jeśli wcześniej słyszało się jedynie słynne 'In-A-Gadda-Da-Vida' gdzieś przypadkiem w radiu. Płynne brzmienie organów, nie za mocne tempo perkusji i śpiew Igle’a, mający w sobie zarówno coś demonicznego jak i niewinnego.

Pierwsza płyta Motylka nie grzeszy jednak przesadną ambicją, ani wyszukaniem. Większość zawartych na 'Heavy' utworów to niezbyt wyrafinowane kompozycje, takie jak chociażby drugi w zestawie 'Unconscious Power', który jest dość prostym i szybkim utworem; nie mającym wprawdzie jakiś wyraźnych znamion przeboju, ale konstrucja utworu wyraźnie wskazuje, że miał to być kawałek stworzony z myślą o Top Twenty. To już ciekawiej jest w 'Get Out Of My Life, Woman', gdzie linia melodyczna przypominająca dokonania Janis Joplin miesza się się z lżejszym gatunkowo psychodelicznym rytmem przywołującym na myśl wyspiarskie The Pretty Things.

Troszkę wieje nudą w dość nijakim (i momentami zdawać by się mogło, że nieco pastiszowym) 'Gentle As It May Seem', ale kolejny w zestawie 'You Can’t Win' zaciera pewne niedostatki poprzeniczki. Mocny rytm, wyrazista partia organów, no i w końcu silniejszy śpiew. Do tego dochodzi zapadająca w pamięć melodia z kilkoma lekkimi przejściami. Całość sprawia, że jest to jeden z ciekawszym momentów wydawnictwa, nawet pomimo faktu, że 'You Can’t Win' do najambitniejszych nie należy.

'So-Lo' brzmi chyba najbardziej psychodelicznie, głównie dzięki ciekawym partiom wokalnym, co do których żałować można, że nie zostały tak rozwiniętę jak w przypadku równoległych poczynań chociażby The Moody Blues (taka 'chóralność' znana ze słynnego 'Days Of Future Passed' kwintetu z Birmingham była by tutaj jak najbardziej na miejscu). Jest także kilka nieskomplikowanych klawiszowych wariacji i ciekawie brzmiąca lekko 'gilmour-owa' gitara w tle.

Kolejne utwory zaniżają nieco wartość całości. Owszem chociaży dzięki organom w 'Look For The Sun' słyszymy, że to wciąż zespół trzymający się swojego brzmienia, ale niestety same utwory są dość przeciętne. To już lepiej przentuje się żwawszy 'Fields Of Sun' ze swoim szybkim rytmem i fajną – nieco mroczną - wokalną partią gdzieś w środku.

Jednak wieńczący całość 'Iron Butterfly Theme' jest jedynym z takich fragmentów, który zaciera wszelkie niedoskonałości poprzednich kilkunastu minut. Jest to swego rodzaju manifest, opus magnum całości i ten przebłysk geniuszu na który się wyczekuje.

Mroczny to – w całości instrumetalny – utwór, który obok nieśmiertelnego 'In-A-Gadda-Da-Vida' jest bezprzecznie najważniejszą kompozycją w twórczości Iron Butterfly. Bardzo czuć tutaj tę psychodeliczną aurę, która wypełni następną i najsłynniejszą płytę zespołu. Mocniejsza (nareszcie!!!) gitara prowadząca główny motyw utworu z fajnymi, brzmieniowymi efektami, momentami nieco improwizowana partia klawiszy Ingle’a, szybki – i lekko trasnowy – rytm;  to wszystko sklecone w niewielu ponad czterech minutach tworzy niesamowitą uwerturę do tego co zespół stworzy kilka miesięcy później i dzięki czemu zapisze się w annałach muzycznych po wsze czasy.
1.Possession [2:45]
2.Unconscious Power [2:32]
3.Get Out of My Life, Woman [3:58]
4.Gentle As It May Seem [2:25]
5.You Can't Win [2:41]
6.So-Lo [4:05]
7.Look For The Sun [2:14]
8.Fields Of Sun [3:12]
9.Stapmed Ideas [2:08]
10.Iron Butterfly Theme [4:34]
Bass – Jerry Penrod
Drums – Ron Bushy
Guitar – Danny Weis
Organ, Vocals – Doug Ingle
Percussion, Vocals – Darryl DeLoach
POBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!
Podobne torrenty
[Muzyka] IRON BUTTERFLY - IN-A-GADDA-DA-VIDA (1968/2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] IRON BUTTERFLY - METAMORPHOSIS (1970/2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] IRON BUTTERFLY - BALL (1969/2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] IRON BUTTERFLY - LIVE (1970/2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] Iron Butterfly - In-A-Gadda-Da-Vida [1968][320kbps]
[Muzyka] IRON ANGEL - HELLISH CROSSFIRE (1985/2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] GRUBSON - WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2016 (2016) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] THE BWPP - LIVE-PROXIMA 23.04.2016, VARSOVIA (2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] GRUBSON - WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2016 (2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] KEITH JARRETT - RESTORATION RUIN (1968/2015) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane03/05/2017 11:05:04
Ostatnie Uaktualnienie03/05/2017 21:38:33
Pokaż/Ukryj pliki:
18 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2017 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe