Torrentów: 137213      Ranga: Gość               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

KOBIETA Z WYDM - BENTAL (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 18/04/2017
Rozmiar: 79.03 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 3
leecher(ów): 0
Pobrane: 10

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Ostatnia sceniczna inkarnacja Króla wcale nie oznaczała końca jego muzycznej drogi. Teraz wraz z żoną, Iwoną Król oraz Mateuszem Rychlickim tworzącym Kristen czy Salto  jako Kobieta z wydm - postanowili zanurzyć się głęboko w zbiorniku wodnym, żeby później usadowić się w strefie dennej. To właśnie stamtąd rozbrzmiewają utwory nasiąknięte niepokojem i swoistą tajemnicą, która podświadomie zmusza słuchacza do zanurkowania, stanięcia na podwodnym gruncie i zatopienia się w dźwiękach albumu 'Bental'.

Wędrujące po pięciolinii syntetyczne dźwięki, które rozlewają się nieco już na początku dają o sobie znać przeplatając się z szumami oraz z subtelnymi muśnięciami syntezatora. Te zsynchronizowane linie melodyczne ulegające po jakimś czasie pewnego rodzaju erozji, wprowadzają do tej płyty nie tylko chłód, ale także element tajemnicy, który np. w utworze 'Nuda' przyjemnie nas otula, a także porusza, co dodatkowo wzmożone jest powtarzanym niczym mantrę zdaniem 'Przyjdź albo chociaż zadzwoń'.

No właśnie. Zbiory liter i wyrazów. Niebywale urzekające są tutaj introwertyczne słowa, które raz poskładane są w wyszczekaną, skażoną piętnem romantyzmu - melodeklamację, raz w nęcący swym szepczącym i niezwykle subtelnym wydźwiękiem -  barwny monolog. Realna wartość projektu państwa Król i Rychlickiego zawarta jest właśnie w tekstach, których sens zakamuflowany jest w radykalnie odbijającym się od uszu echu. W tekstach nieco abstrakcyjnych, ale ja tę abstrakcję i metaforę bez żadnych wątpliwości kupuję. Doskonałym tego przykładem są chociażby utwory: 'Pyk', w którym Iwona skupia na sobie całą uwagę słuchacza oraz 'Urwisko', którego jestem absolutną fanką ze względu na stopione ze sobą głosy artystów, ich intonację oraz rytmiczność.

Perkusja okazuje się być chimeryczną bazą dla całego albumu; w zależności od utworu zmienia ona swój charakter - począwszy od automatycznego wypluwania, skończywszy na uderzeniach z subtelnością i wyczuciem. Mateusz Rychlicki świadomie manipuluje swoimi umiejętnościami do tego stopnia, że zarówno u Kristen jak i przede wszystkim na albumie 'Bental' pojawiają się serie świetnych rytmicznych wariacji, których elementem wspólnym u Kobiety z wydm jest zimne, ale i łagodne, odrobinę sensualne, precyzyjnie dobrane brzmienie wydobywane z gitar spotęgowane różnorodnymi efektami.

Nie brak tutaj również punktów zwrotnych. Zdarza się, że Król nadal kurczowo trzyma się Króla, ale to zrozumiałe i łatwo jest się z tym pogodzić. Szczególne zaciekawienie obudziło się we mnie przesłuc*censored*ąc ostatni utwór, który zabrzmiał niebywale znajomo. Czy mi się wydaje czy 'Wyblakniesz' oparte jest na 'Explosion' duetu Kalwi & Remi? Być może to tylko moja obsesja.

Enigmatyczna Kobieta z wydm osnuta mroczną nutą, paradoksalnie przeszyta promieniami padającego światła, przedstawia nam lament pod różną postacią. Można by sobie wyobrazić jak kobieta ta swobodnie żongluje nastrojami zarówno swoimi, jak i swych słuchaczy, których uszy wytężone są pod wpływem jej dźwiękowych wizji. Mówiąc patetycznie 'Bental' autorstwa małżeństwa Król i Rychlickiego daleki jest dnu; wywierany jest przez jakąś wewnętrzną siłę, lęk i niepokój wysoko ponad grunt zbiornika wodnego.

Potwory Króla wychodzą spod łóżka – recenzja 'Bental' zespołu Kobieta z wydm
napisane przez Alicja Widera, 15 kwietnia 2017

Błażej Król od pewnego czasu systematycznie podrzuca nam coraz to nowe oniryczno-surrealistyczne muzyczne wizje. Zmienia tylko sugestywnie nazwy projektów, składy i formy w jakich wyrażany jest przekaz. W jego dorobku znajdziemy przygodę z Kawałkiem kulki, tworzony razem z Maurycym Kiebzak-Górskim zespół UL/KR, ambientowy projekt Dwutysięczny czy też małżeński duet Lauda oraz twórczość zaprezentowana po prostu pod szyldem KRÓL. Tym razem muzyk pakuje wszystkie strachy do jednej walizki i serwuje nam album 'Bental' autorstwa kolejnego koronowanego składu – Kobiety z wydm.

Nim jednak przejdziemy do warstwy muzycznej i tekstowej, warto wspomnieć coś o nazwie projektu. W wywiadzie z Piotrem Szwedem sami artyści – Iwona i Błażej Królowie, Mateusz Rychlicki – przyznali się do inspiracji książką Kobo Abego. Tytułowa kobieta z wydm jest postacią tajemniczą i niebezpieczną, a główny bohater, entomolog, nie potrafi oprzeć się jej magnetycznemu przyciąganiu. Nastrój historii niewiele różni się od bliższej nam, Europejczykom, kafkowskiej wizji beznadziei i bezradności. Drugie skojarzenie co do klimatu płyty serwuje nazwa krążka. Bental oznacza głębinę zbiornika wodnego, miejsce odcięte od światła i powietrza. Czy można jeszcze bardziej niepokojąco?

Przez przyzwyczajonych do elektronicznej estetyki Króla nowy materiał może zostać odebrany z lekkim zdziwieniem. Muzycy odchodzą tutaj od komputerowych brzmień, a obracają się wokół hipnotyzujących motywów (Amnezja), balladowych kawałków (Ciemny rumień), wyciągając co nieco także z surowego klimatu zespołu Mateusza Rychlickiego, Kristen (Wyblakniesz). Podział ról w instrumentarium także się zmienia. Tym razem Król jest odpowiedzialny za wokal i partie basowe, jego żona zajmuje się klawiszami, użyczając głosu w paru kompozycjach (Strasz mnie, Pyk, Urwisko), a Rychlickiemu trafiają się perkusja i gitara. Całość jest rozedrgana, dysonująca, czasami niewygodna dla słuchacza. Już od pierwszego, zaskakującego numeru 'Strasz mnie' rozpoczyna się podróż przez chłodne, mgliste pustkowia. Przystankami są chaotyczne, recytatywne wstawki (Pyk, Nuda) prowadzące do transowego 'Urwiska', przypominającego modły czy odezwy demonicznej, trzyosobowej sekty, co także można traktować jako punkt kulminacyjny albumu.

Nie ukrywam, że z roku na rok teksty Króla coraz bardziej mnie przyciągają i poruszają. I w tym przypadku też nie jest inaczej. Krótka forma, często zupełnie minimalistyczna, bez zbędnych upiększeń. Artysta przedstawia jedynie skrawek sytuacji, nie podając nawet tła historii. Odbiorca dostaje pewnego rodzaju strzępki rozmów, snów, wizji. Jak sam mówi: (…) trochę próbuję budować teksty na zasadzie przesłuchów. Wyrwanych z kontekstu mikroscen. Bez początku i końca. Bardzo lubię podglądać i podsłuchiwać, i moje teksty, to to trochę takie wycinki, minuty wyrwane z olbrzymiego kontekstu.

Kolejny eksperyment królewskiego składu rzeczywiście się udał. Nawet jeśli słuchacz nie zostanie przestraszony czy zaniepokojony, nie można odmówić albumowi przemyślanej formy, intensywnego i potrzebnie chaotycznego wydźwięku. 'Bental' jest wyjątkowym wydawnictwem, odpornym na zamykanie go w schematach, ba! nawet im umykającym. Dla każdego sympatyka Króla to pozycja obowiązkowa, a dla zmęczonych jego poprzednimi pomysłami – szansa na odczarowanie złego zdania.
Strasz mnie
Przeciął
Ciemny rumień
Pyk
Amnezja
A co jeśli
Nuda
Urwisko
Drastyczne sceny
Nie dość
WyblaknieszNajlepsze teksty polskiej muzyki elektronicznej, których czasem zazdroszczę. Powaga i komizm, ciemność i światło, prostota i wyrafinowanie w muzyce i słowie!!!


Dzięki Vitus!


https://www.youtube.com/watch?v=16C0sStyzHcPOBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!
Podobne torrenty
[Muzyka] KING CRIMSON - THE ELEMENTS TOUR BOX 2017 (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] VOO VOO - 7 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] VOO VOO - 7 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] HADAL MAW - OLM (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] RAMONA REY - 4 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] ZŁE PSY - DUMA (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] ECNEPHIAS - THE SAD WONDER OF THE SUN (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] MROZU - ZEW (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] WAR-SAW - THE MANIFEST (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] VENOM INC. - AVE (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane18/04/2017 15:04:30
Ostatnie Uaktualnienie18/04/2017 23:38:27
Pokaż/Ukryj pliki:
19 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2017 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe