TorrentĂłw: 142026      Ranga: Gosc               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

PIOTR LEMAŃCZYK QUART-ER - LIVE IN KLUB ŻAK (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 16/04/2017
Rozmiar: 375.35 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 19

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Z okazji 25-lecia pracy artystycznej Piotra Lemańczyka, na kilka specjalnych koncertów nasz czołowy kontrabasista powołał do życia wyjątkowy kwartet.
Na saksofonie zagrał amerykański muzyk, dysponujący wyjątkowym, głębokim soundem Walter Smith III, przy fortepianie nikt inny jak Dave Kikoski, niezwykle kreatywna postać współczesnego jazzu, artysta angażowany przez największych, a rytmiczne wsparcie, oraz niezwykle kreatywną podstawę perkusyjną zapewnił międzynarodowemu kwartetowi Colin Stranahan, laureat prestiżowego konkursu Thelonious Monk Drum w 2012 roku. Dodatkowo podczas koncertu jaki odbył się w gdańskim klubie Żak w ramach Jazz Jantar Festival 2016, w składzie pojawił czołowy polski puzonista Grzegorz  Nagórski. Właśnie nagrania z Żaka wypełniają płytę firmowaną jako: Piotr Lemańczyk Quart-er, która ukazała się w formie CD oraz pod postacią stylowo wydanego i doskonale wytłoczonego longplaya.

Poza autorskimi kompozycjami Lemańczyka w programie płyty znajdziemy świetną wersję tematu 'Alone Together' Arthura Schwartza z 1932 roku, po który muzyk sięgnął na płycie już 12 lat temu, na tak właśnie zatytułowanym albumie
Doskonale prezentuje się przy saksofonie Walter Smith III, pełen wyjątkowej ekspresji i zdolności kreowania w czasie rzeczywistym porywających partii, w nieoceniony sposób budujących dramaturgię płyty.
Ekspresja i niecodzienna dynamika towarzyszą także grze Dave'a Kikoskiego, wielokrotnie fundującego nam rozbudowane, pełne nieoczekiwanych zwrotów solówki przy wtórze sekundującej mu sekcji rytmicznej.
Wyjątkowe popisy instrumentalne obojga artystów oraz niezrównanego Grzegorza Nagórskiego znajdziemy podczas najdłuższego na płycie (15 minut), genialnego tematu 'Gonz', ozdobionego także jedną z najwspanialszych solówek lidera składu.
Świetnie wpasował się w skład Colin Stranahan, w intuicyjny sposób współpracujący z liderem, a także serwujący nam porywające solówki. Jego pełna fantazji oprawa towarzysząca zdominowanemu przez świetne partie puzonu i saksofonu 'Alone Together', to prawdziwe mistrzostwo.
Na 'Live In Klub Żak' Piotr Lemańczyk, zdaje się znajdować w idealnym dla siebie składzie, złożonym z muzyków spośród których każdy odcisnął własne, niepowtarzalne piętno na docierającej do nas muzyce. Po konstelacjach kontrabasisty z młodszymi, mniej doświadczonymi jazzmanami,  doczekaliśmy się albumu, na którym mamy okazję usłyszeć go w idealnym 'sosie', w którym każdy ze składników w nieoceniony sposób wpływa na smak całości.
W ciągu 25 lat działalności artystycznej Piotr Lemańczyk miał okazję współpracować z naprawdę największymi muzykami zarówno z polskiej jak światowej czołówki. Doskonale się stało, iż w ramach obchodzonego jubileuszu muzyk powołał do życia skład jaki wpisze się zapewne grubą czcionką w jego dotychczasową biografię. Świetnie, że doczekaliśmy płyty, która śmiało konkurować może z genialnym albumem kontrabasisty: 'Amhran' z 2013 roku.

Płyta analogowa wytłoczona jest wzorcowo. Brak jakichkolwiek dodatkowych szumów, bądź trzasków po opuszczeniu igły na winyl.
Doskonale brzmią partie kontrabasu, które zapewne z oczywistych względów realizatorzy otoczyli szczególnym priorytetem. Każda solówka charakteryzuje się pełnym przestrzeni brzmieniem odsłaniając szeroki zakres niskich tonów. W partiach saksofonu tenorowego oszczędzono nam irytujących efektów przesterowania właściwych wielu koncertowym nagraniom realizowanym w małych klubach. Jedynie partie fortepianu robią wrażenie pozbawionych  przestrzeni, a niejednokrotnie brzmią wręcz płasko i syntetycznie. Być może przyczyna tkwi w samym instrumencie, co tłumaczyłoby ten dźwiękowy dyskomfort.
Na analogowej płycie pominięto 2 utwory, które znalazły się na kompakcie ('Instead Of Mops' oraz 'Double Escape / From Żak'), oraz zmieniono  kolejność nagrań, by zachować właściwy tradycyjnym longplayom czas odtwarzania (ok. 43 minuty). Mimo to, konfrontując równolegle wydaną płytę CD z analogowym nośnikiem - wybieram płytę winylową. Muzyka z jaką mamy do czynienia, tak silnie nawiązująca do przeszłości, zdecydowanie lepiej smakuje na dużym talerzu.
Stylowa okładka płyty (dzieło firmy Acrobat) wywołuje skojarzenia z historycznymi albumami z lat 60-tych, takich wytwórni jak Blue Note czy Impulse, dla których nagrywali najwięksi jazzmani. To również rodzaj hołdu epoce i stylistyce Wielkich Mistrzów, którym Piotr Lemańczyk od zawsze pozostaje wierny.
(Robert Ratajczak)
1. Untiteled Story
2. Double Escape
3. Gonz
4. Instead of Mops
5. Almost Close
6. Alone Together
7. Double Escape/From ŻakWalter Smith III - saksofon
David Kikoski - fortepian
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Colin Stranahan - perkusja
oraz:
Grzegorz Nagórski - puzon (3,6,7)https://www.youtube.com/watch?v=MlDyFP8c1mMPOBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...
Podobne torrenty
[Muzyka] PIOTR BUKARTYK - JA, WOLNY CZŁOWIEK (Z CZWARTKU NA PIĄTEK VOL. 2) (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] PIOTR BUKARTYK - O ZGUBNYM WPŁYWIE WYŻSZYCH UCZUĆ (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] PIOTR FIGIEL - PIOTR (1971) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] NOCNY KOCHANEK - PRZYSTANEK WOODSTOCK LIVE 2017 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] WILKI - LIVE WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2017 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] TROUBLE CATS - LIVE IN AARHUS 2017 (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] NOCNY KOCHANEK - PRZYSTANEK WOODSTOCK LIVE 2017 (2017) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] DOMOWE MELODIE - LIVE WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2017 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] WILKI - LIVE WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2017 (2017) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] DOMOWE MELODIE - LIVE WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2017 (2017) [DVD5] [PAL] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane16/04/2017 15:04:48
Ostatnie Uaktualnienie24/04/2017 09:41:31
PokaĹź/Ukryj pliki:
15 plikĂłw
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2018 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe