Torrentów: 147441      Ranga: Gosc               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

POLISH JAZZ VOL. 79: PIOTR WYLEŻOŁ - HUMAN THINGS (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 11/03/2018
Rozmiar: 313.95 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 10
Pobrane: 0

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Są na świecie płyty, o których nie śniło się młodym klerykom...Piotr Wyleżoł, liryk fortepianu, niezrównany improwizator, subtelny kolorysta, którego londyński miesięcznik \'Blues & Soul\' uznał za jednego z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej, prezentuje album z autorskimi kompozycjami osadzonymi w tradycji jazzu i muzyki polskiej.

\'Human Things\' to kolejna, już 79 płyta, w serii Polish Jazz. Jest to projekt szczegółowo przemyślany, imponujący rozmachem i bogactwem środków. Śpiewne tematy wsparte zaawansowaną harmonią, oryginalna, daleka od schematów forma, szczególna rola fortepianu, wyrafinowane improwizacje lidera i zaproszonych artystów sprawiają, że muzyka \'Human Things\' wykracza poza utarte formuły gatunku.

Do realizacji swojego projektu Piotr Wyleżoł zaprosił znakomitych muzyków – trębacza Roberta Majewskiego, puzonistę Grzegorza Nagórskiego, kontrabasistę Michała Barańskiego i perkusistę Michała Miśkiewicza - to artyści o ogromnym dorobku i niekwestionowanej pozycji. Partie wokalne w utworze tytułowym, swoistym hymnie albumu, wykonuje charyzmatyczny duet: ikona polskiej wokalistyki jazzowej Aga Zaryan oraz młody, utalentowany Grzegorz Dowgiałło. I wreszcie gość specjalny – amerykański saksofonista Dayna Stephens, artysta wyjątkowy, współpracujący z najlepszymi.
Po pamiętnej płycie \'Polish Jazz – YES!\' Zbigniewa Namysłowskiego i po ukazaniu się nr 78 \'Another Raindrop\' z nagraniami Kuby Więcka, mamy premierę numeru 79 w serii Polish Jazz. Czy \'Human Things\' Piotra Wyleżoła nawiązuje do szczytowych, historycznych osiągnięć serii, w tym nagrań Komedy, Trzaskowskiego, Stańki czy Namysłowskiego?

Od razu odpowiem – zdecydowanie tak! Jest całością koncepcyjną zrealizowaną od początku do końca, z wykorzystaniem potencjału całego zespołu, z wyjątkową dbałością o detale. Skład instrumentalny sugeruje klasyczny sekstet, ale obecność euphonium i fluegehornu nadaje całości ciemniejszą, bardziej stonowaną barwę. Dodatkowo w pierwszym, tytułowym utworze Human Things, będącym rodzajem ogólnego przesłania, śpiewają Aga Zaryan i Grzegorz Dowgiałło. I już ta pozycja, z pogłębioną, wieloznaczną harmonią, z inteligentnym aranżem i z nadzwyczajną, prawdziwie jazzową interpretacją wokalistów, wskazuje na kaliber nagrania.

Whisper of the Night także przyciąga uwagę wysmakowaną harmonią, wykwintnym prowadzeniem i przejmowaniem głosów w aranżach, tu również uważne ucho wychwyci klimatyczne, barwowe solo basu i quasichorałowe brzmienia w tutti melodyków. A gdy słuchałem po raz pierwszy Fatalismus Optimismus, pomyślałem, że ta muzyka zbliża się do półki zarezerwowanej dotąd dla Yellowjackets z jednej strony, dla Marii Schneider i z drugiej, dla Wayne’a Shortera (kompozytora) z trzeciej. Ale Shorter jako inspiracja saksofonowa pobrzmiewa też w solówkach świetnego Dayny Stephensa, który potrafi, gdy trzeba, prowadzić solówki szerokim gestem, bądź w innym wypadku pochylić się nad mikrofrazą.

Osobnym rozdziałem płyty jest sekcja, w całości i osobno. W Beyond the Reality Barański i Miśkiewicz przekonująco tworzą transową figurę (w podziale na 9), na bazie której konsekwentnie, od początku do końca zbudowany jest cały utwór. Na zasadzie kontrastu pojawia się potem Home i tu miejsce pulsu zajmuje narracja ad libitum, z ekspozycją brzmień, które mają w sobie coś z chorału, zresztą nie po raz pierwszy na płycie.

Wreszcie Once Forever, gdzie dzieją się ciekawe rzeczy w metryce i rytmice, i gdzie mamy najdłuższe, efektowne, rozpięte na dłuższej linii solo Grzegorza Nagórskiego i gdzie klasę improwizacyjną na fortepianie pokazuje lider. W tej ostatniej kompozycji błyszczy ponownie sekcja, demonstrując nadzwyczajną ruchliwość, wychodząc daleko poza standard sekcyjny, jaki znamy nawet z bardzo dobrych krajowych produkcji. I próbując podsumować całość, od razu tu powiem, że chyba jest to, jeśli nie najlepsze, to jedno z najlepszych nagrań obu Michałów w ich dyskografii! Pięknie brzmi Robert Majewski na fluegelhornie, klasą dla siebie, wart osobnego komentarza jest Dayna Stephens, swą renomę potwierdza też Nagórski.

A jakie słowa należą się liderowi? Przyznam, że jestem zaskoczony. Nie spodziewałem się, że rok 2018 w krajowej fonografii rozpoczniemy od tak wybitnego nagrania! Piotr Wyleżoł jako pianista wart jest jak najlepszej oceny, ale na płycie \'Human Things\' jest przede wszystkim autorem idei, którą udało się zrealizować z tak imponującym rezultatem.

Autor: Tomasz Szachowski
1. Human Things
2. Whisper of the Night
3. Fatalismum Optimismus
4. Beyond the Reality
5. Home
6. Once Forever (CD only)

POZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START GODZINA 12-ta...
Podobne torrenty
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 64 KRZYSZTOF ZGRAJA - LOAKOON (1981/2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 11: THE ANDRZEJ TRZASKOWSKI SEXTET - SEANT (1967/2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 36: MICHAŁ URBANIAK CONSTELLATION - IN CONCERT (1973/2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 34: JAZZ CARRIERS - CARRY ON! (1973/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 38: JAZZ BAND BALL ORCHESTRA - HOME (1974/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 45: SPISEK SZE¦CIU - COMPLOT OF SIX (1975/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 61: SUN SHIP - FOLLOW US (1979/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 25 MIECZYS£AW KOSZ - REMINISCENCE (1972/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 26: PARADOX - DRIFTING FEATHER (1971/2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL. 17: JERZY MILIAN TRIO - BAAZAAR (1969/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerudp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce
Multitracker udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
udp://9.rarbg.com:2750/announce
udp://9.rarbg.to:2730/announce
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
udp://9.rarbg.me:2790/announce
udp://eddie4.nl:6969/announce
udp://shadowshq.eddie4.nl:6969/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce
udp://explodie.org:6969/announce
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce
udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce
http://agusiq-torrents.pl:6969/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane11/03/2018 12:03:52
Ostatnie Uaktualnienie11/03/2018 13:35:54
Pokaż/Ukryj pliki:
12 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2019 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe