Torrentów: 138566      Ranga: Gość               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

MICHAL URBANIAK GROUP - INACTIN (1973/2014) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 01/08/2017
Rozmiar: 242.39 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 0

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Kiedy w latach 60. ubiegłego wieku Miles Davis burzył idee bebopu i coolu, kojarząc elementy jazzu z pulsacją rockową, wywołał wśród fanów wielką konsternację. Początkowo jazzowi ortodoksi nie mogli się pogodzić z tak drastycznie odmiennym zamysłem artystycznym. Jednak wkrótce przekonali się, że racja była po stronie mistrza. Oparte o centrum tonalne free połączone z grą sekcji rytmicznej, negującą dotychczasowe rozwiązania mainstreamowe, wykreowało rzeczywiście nową jakość estetyczną i emocjonalną. Powstały styl nazwano 'jazz­rockiem' (zamiennie 'fusion'), a istotnym jego atrybutem było zelektryfikowane ins­trumentarium, wykorzystujące wszelkie urzą­dzenia modulujące dźwięk, takie jak np.
wah-wah, flanger, phaser, chorus i distortion.

Michał Urbaniak zafascynował się dokonaniami Davisa i wkrótce sam ze swoim zespołem nagrał w Niemczech płytę w jazz­rockowej estetyce. Zresztą historia tego wydarzenia jest interesująco opisana w książeczce dołączonej do amerykańskiej edycji albumu. Esej Barnaby Siegela naświetla jeszcze wszelkie historyczne i polityczne uwarunkowania, które musiał wówczas pokonać Urbaniak, aby zrealizować swój projekt. Kompakt zawiera siedem utworów reprezentujących stylistykę fusion. Każdy z nich prezentuje inne założenia agogiczne i wyrazowe. Najważniejsze jednak zróżnicowania dotyczą rozwiązań formalnych i fakturalnych.

Przykładowe koncepcje tych działań zawarte są w tytułowej kompozycji płyty. W niej zaprezentowano też główne techniki kompozytorskie i środki wykonawcze cec*censored*ące ówczesnego jazz-rocka. Introdukcję utworu stanowią skomplikowane motywy melodyczno-rytmiczne realizowane na clavinecie, w metrum 7/4. Po przyłączeniu się kontrabasu i instrumentów perkusyjnych pojawia się dopiero temat melodyczny interpretowany unisono za pośrednictwem elektrycznych skrzypiec i wokalu. Po jego ekspozycji następują rozbudowane improwizacje Michała i Urszuli Dudziak. Pierwsza z nich, bardzo ekspresyjna, tworzona jest przez skrzypka w wyjściowej pulsacji na bazie dwuakordowego schematu harmonicznego. Z kolei druga, silnie skontrastowana z poprzednią, kształtowana jest przez wokalistkę acappella w rytmie ad libitum.W niej nadrzędną rolę pełnią efekty sonorystyczne, artykulacyjne i kontrapunktyczne. Po zakończeniu wokalizy i przyłączeniu się sekcji rytmicznej, pojawia się ponownie – stanowiąca zarazem finał Inactin – repryza tematu.

Utworami, które prezentują na płycie wizerunek zrytmizowanego fusion, są jeszcze: dedykowany Milesowi Ekim (tytuł kom­po­zycji jest anagramem imienia Mike), inspirowany pulsacjami z podwójnego albumu 'Bitches Brew' Groovy Desert na 12/8 z wirtuozowską solówką clavinetu i agogicznymi dowolnościami w warstwie rytmicznej oraz Lato, nawiązujące do bezkompromisowych zamysłów Herbie’ego Hancocka z Wayne’em Shorterem. Formę ballady mają natomiast: Alu (utrzymany częściowow trójdzielnym metrum) i nawiązujący do fragmentów płyty Davisa 'In A Silent Way' Silence. Pozycją kompilującą powściągliwość rytmiczną z rozbuchaną energią jest natomiast kompozycja Fall, konstruowana narracją zgodną z trzecionurtowymi ideami tworzenia wypowiedzi muzycznych.

Wykonawcy 'Inactin' są wybitnymi polskimi jazzmanami, którzy już w latach 70. stanowili elitę europejskich improwizatorów. Świetnie z nimi też współpracuje jugosłowiański kongista Branislav Kovacev. Projekt wyrafinowanego fusion Michała Urbaniaka nie tylko wytrzymał próbę czasu, ale nadal stanowi dojrzałą artystycznie wypowiedź w ramach nowoczesnego jazzu z wpływami rocka.
Piotr Kałużny
1. Inactin   6:54
2. Alu   4:55
3. Ekim   5:43
4. Silence   4:28
5. Fall   7:39
6. Groovy Desert   5:00
7. Lato   8:00
Bass [Barcus Berry], Acoustic Bass – Roman Dylag
Congas [Conga-drums] – Branislav Kovacev
Drums, Cymbal [Paiste Cymbals] – Czesław Bartkowski
Piano [Fender], Clavinet [Hohner] – Adam Makowicz
Violin [Barcus Berry & Violectra], Soprano Saxophone – Michał Urbaniak
Voice, Percussion, Effects [Dynacord Echocord] – Urszula Dudziak


POBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...
Podobne torrenty
[Muzyka] MICHAL URBANIAK GROUP - INACTIN (1973/2014) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] MICHAL URBANIAK\'S FUSION - ATMA (1974) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] MICHAŁ URBANIAK - MANHATTAN MAN (1992) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] MICHAŁ URBANIAK - URBAN EXPRESS (1989) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] GALBRAITH GROUP - TIME (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] PETER GREEN SPLINTER GROUP - AN EVENING WITH PETER GREEN SPLINTER GROUP IN CONCERT (2003) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] ANTHONY JAMBON GROUP - PRECIOUS TIME (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] PETER GREEN SPLINTER GROUP - AN EVENING WITH PETER GREEN SPLINTER GROUP IN CONCERT (2003) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] BILLY COBHAM - SPECTRUM (1973) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] SWEET SMOKE - DARKNESS TO LIGHT (1973) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane01/08/2017 19:08:06
Ostatnie Uaktualnienie16/12/2017 09:22:01
Pokaż/Ukryj pliki:
13 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2017 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe