TorrentĂłw: 142078      Ranga: Gosc               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

KAROLINA ŚMIETANA - ILLUSION (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 31/05/2017
Rozmiar: 100.18 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 3
leecher(ów): 0
Pobrane: 5

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...

Na płycie znalazło się 9 utworów, większość z nich to kompozycje autorskie młodej wokalistki. Obok oryginalnych kompozycji zespół sięga po muzykę świata i prezentuje ją w unikatowej formie. To połączenie wielu kierunków w muzyce, jednak całość została zachowana w stylistyce jazzowej. Inspiracją do powstania muzyki i tekstu stały się podróże do Nowego Jorku i Afryki, ale przede wszystkim 'podróż artystki do wnętrza samej siebie', uważna obserwacja i analiza ludzkich zachowań i emocji. Większość utworów na płycie została wykonana w języku angielskim, wyjątek stanowi brazylijski utwór 'E preciso perdoar' oraz oryginalna kompozycja do wiersza polskiej poetki Wisławy Szymborksiej, zatytułowanego 'Jestem za blisko'.

Karolina Śmietana tak tłumaczy tytuł swojego albumu: Tytuł płyty 'Iluzja' jest nawiązaniem do wyobrażenia, które nosimy w sobie na temat świata, samych siebie, a przede wszystkim miłości. Iluzja miłości jest jedną z najpiękniejszych, jednocześnie najsilniejszych emocji, których doświadczamy w życiu. Przynosi radość, cierpienie, podniecenie, depresję, dezorientację, zrozumienie, uzależnienie i zniewolenie. 'Emocje rodzą się z pożądania, stąd złudzenie' - Buddha.
KAROLINA ŚMIETANA – WOKAL
Karolina Śmietana – wokalistka, kompozytorka, edukatorka. Abolwentka Konserwatorium Muzycznego w Odense, Dania, na wydziale muzyki rozrywkowej, kierunek wokalistyka i kompozycja jazzowa. Na stałe związana z Kopenhagą. W 2013 roku otrzymała stypendium na wyjazd do Nowego Jorku i Zachodniej Afryki, gdzie miała okazję pogłębiać wiedzę na temat kompozycji i wokalu. Zainspirowana przez swoją nauczycielkę Gretchen Parlato studiowała wykorzystanie instrumentów perkusyjnych w muzyce wokalnej ucząc się m.in. gry na instrumencie z Afryki Zachodniej o nazwie kashaka. Jest liderką zespołu Karolina Śmietana Quintet oraz Nelle Trio, z którymi miała okazję występować m.in. w ramach Copenhagen Jazz Festival, Arhus Jazz Festival, Polish Culture Fest, projektu Młodzi Mistrzowie i wielu innych wydarzeń. Podczas trasy koncertowej w Polsce w 2015/2016 roku artystka wraz z zespołem zarejestrowała materiał na płytę, która ukaże się wiosną 2017 roku. Karolina zajmuje się również kompozycją i aranżacją na większe zespoły jazzowe oraz aranżuje i prowadzi chóry rozrywkowe w Kopenhadze. Studiowała m.in. z wokalistką jazzową Gretchen Parlato, Becca Stevens, Alison Wedding oraz duńską wokalistką Sinne Eeg, jak również gitarzystą Lionelem Loueke.

RADEK WOŚKO - PERKUSJA
Radek Wośko – urodzony w 1984 r. perkusista i kompozytor, wykształcony lekarz medycyny. W 2009 roku wyjechał do Odense w Danii, aby poświęcić wszystkie swoje siły studiom muzycznym. Otrzymał roczne stypendium, podczas którego wyjechał do Nowego Jorku, a następnie Zachodniej Afryki, aby zgłębić korzenie współczesnej muzyki jazzowej. W 2014 r. osiadł w Kopenhadze, gdzie z powodzeniem stał się częścią lokalnego środowiska muzycznego, współpracując z wieloma artystami, również spoza muzyki jazzowej. Nagrał dwie płyty jako lider oraz dalsze cztery jako współlider różnych formacji. Wydawnictwa te zebrały bardzo dobre recenzje w Polsce, w Danii, Wielkiej Brytanii i w Nowym Jorku. Jest inicjatorem projektu The Tomasz Stańko Experience z udziałem 10 muzyków z 5 krajów, w tym samego Tomasza Stańki. Radek to laureat Grand Prix 49. Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu z zespołem Tomasz Licak/Radek Wośko Quartet (obecnie Entrails United). Współpracował z następującymi zespołami i muzykami: Karolina Śmietana, Rafał Sarnecki, Sebastian Zawadzki, Malene Mortensen, Gilad Hekselman, Kasper Tranberg, Marek Kądziela, Gunnhild Huser Quartet (NO/DK/ SE), Same Vibration, The Shoreline Stay, Bly, HC Frank Trio, Lionel Loueke, Dave Wong, Johnny O’Neal, Tomas Franck, Daniel Franck, Claudia Campagnol, Sahra da Silva, Melissa Inya, Kira Martini, Richard Andersson, Mirosław Czyżykiewicz, Andrzej Poniedzielski, Anna Szałapak, Stanisław Tym, Piotr Machalica i wielu innych.

SØREN GEMMER – FORTEPIAN
Søren Gemmer – duński pianista i kompozytor, zakorzeniony w nowoczesnym i tradycyjnym jazzie, w wolnej improwizacji oraz w muzyce indie na instrumentach typu synth / Wurlitzer. Jego debiutancki album At first (ILK) został wydany w 2013 roku i otrzymał wiele pochwał za swoją mieszankę współczesnego jazzu i późnego romantyzmu oraz 20. wiecznej klasycznej muzyki fortepianowej. Kolejny album The Lark (WhyPlayJazz RS028) został wydany w 2016 roku i  przedstawia opracowania melodycznego języka zaprezentowanego w debiucie. Od 2009 roku Søren mieszka w Kopenhadze. Ukończył Advanced Postgraduate Diploma specjalizując się w adaptacji stylistycznej elementów 20-wiecznych kompozytorów Messiaena i Ligetiego w nowoczesne jazzowej kompozycji i improwizacji. Współpraca jako sideman obejmuje pracę z filmowcem, poetą i duńską ikoną narodową - Jørgen Leth, ponadto jego współpraca obejmuje takie nazwiska jak: Gilad Hekselman, Palle Mikkelborg, Thomas Agergaard i Danish Radio Big Band. Studiował z pianistami jazzowymi Jacob Christoffersen, Nikolaj Hess i Anders Persson, improwizatorami Torben Snekkestad i Kresten Osgood, a także z klasyczną pianistką Anne Marie Fog.

ANDERS FJELDSTED – KONTRABAS
Anders Fjeldsted to duński kontrabasista/basista jazzowy mieszkający w Kopenhadze. Występował u boku wybitnych artystów, takich jak Anders Bergcrantz, Alvin Queen i Carsten Dahl. Zagrał wiele koncertów i tras koncertowych, m.in. w Szwecji, Hiszpanii, Polsce, Niemczech oraz Holandii i Indiach. Regularnie koncertuje w kopenhaskich klubach jazzowych, Montmartre i La Fontaine. Jego największą inspiracją jest legendarny basista Paul Chambers, a także Wilbur Ware oraz Ron Carter, z którym miał okazję studiować podczas pobytu w Nowym Jorku w 2015 roku. W 2016 roku uzyskał tytuł bachelor na kierunku 'music performance' w Konserwatorium Muzycznym w Kopenhadze.

RAFAŁ SARNECKI – GITARA
Rafał Sarnecki - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, urodzony w 1982 roku w Warszawie. Od 2005 roku mieszka i występuje w Nowym Jorku. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w jedenastu krajach Europy, w Chinach, Korei Południowej, Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. Miał zaszczyt wystąpić na scenie obok takich gwiazd polskiej i amerykańskiej sceny jazzowej jak: Gary Thomas, Michael 'Patches' Stewart, Janusz Muniak, Wojciech Karolak, Aga Zaryan czy Adam Pierończyk. Już w 2002 roku został zauważony na Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów Jazzowych 'Guitar City 2002', gdzie zdobył pierwszą nagrodę. W 2005 roku otrzymał stypendium na wydziale jazzu w New School University w Nowym Jorku. Studiując na prestiżowej uczelni pobierał lekcje u takich mistrzów jak Paul Bollenback, Peter Bernstein czy Adam Nussbaum. Kontynuując naukę w Nowym Jorku w 2010 roku ukończył również studia magisterskie na wydziale jazzu w Queens College CUNY. Rafał nagrał trzy płyty prezentujące jego kompozycje autorskie. Pierwszy album 'Songs From a New Place' wydany w 2008 roku był nominowany do nagrody FRYDERYK 2009. Druga płyta zatytułowana 'The Madman Rambles Again' została wydana w 2011 przez prestiżową hiszpańską wytwórnię Fresh Sound New Talent. Wśród artystów, którzy nagrywali dla tej wytwórni, są takie gwiazdy muzyki jazzowej jak Brad Mehldau, Kurt Rosenwinkel czy Esperanza Spalding. Amerykański portal internetowy All About Jazz wymienił 'The Madman Rambles Again' wśród najciekawszych albumów jazzowych 2011 roku. Czasopismo 'Hi-Fi i Muzyka' przyznało płycie 'Wyróżnienie Roku 2011'. Jesienią 2014 nakładem amerykańskiej wytwórni Brooklyn Jazz Underground Records ukazał się trzeci album  Rafała zatytułowany 'Cat’s Dream'.
1. Something
2. Skylark
3. Within
4. É preciso perdoar
5. Za blisko
6. The beauty of mind
7. I am a sunshine
8. Orange moon
9. The ego thingKarolina Śmietana - wokal
Radek Wośko - perkusja
Søren Gemmer - fortepian
Anders Fjeldsted - kontrabas
Rafał Sarnecki - gitaraPOBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!
Podobne torrenty
[Muzyka] ILLUSION - ANHEDONIA (2018) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] ART OF ILLUSION - COLD WAR OF SOLIPSISM (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] MORBID ANGEL - KINGDOMS DISDAINED (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] NOCNY KOCHANEK - PRZYSTANEK WOODSTOCK LIVE 2017 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] WILKI - LIVE WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2017 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] KING CRIMSON - THE ELEMENTS TOUR BOX 2017 (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] TROUBLE CATS - LIVE IN AARHUS 2017 (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] NOCNY KOCHANEK - PRZYSTANEK WOODSTOCK LIVE 2017 (2017) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] DOMOWE MELODIE - LIVE WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2017 (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] WILKI - LIVE WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2017 (2017) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane31/05/2017 19:05:15
Ostatnie Uaktualnienie01/06/2017 00:30:55
PokaĹź/Ukryj pliki:
17 plikĂłw
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2018 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe