Torrentów: 138579      Ranga: Gość               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

ATOM STRING QUARTET - SEIFERT (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 30/05/2017
Rozmiar: 299.68 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 3
Pobrane: 4

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...'SEIFERT' jest czwartą płytą Atom String Quartet, trzecią studyjną, drugą nagraną w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i pierwszą monograficzną, poświęconą twórczości jednego kompozytora.

Idea nagrania tego albumu dojrzewała w nas od dawna – mówią muzycy kwartetu – jednakże bezpośrednim impulsem był koncert, który zagraliśmy podczas festiwalu 'IX Letnia Akademia Jazzu' w klubie Wytwórnia w Łodzi, w sierpniu 2016 roku. Przygotowaliśmy na tę okazję specjalny program, w całości poświęcony właśnie muzyce Seiferta.

Zbigniew Seifert w powszechnej świadomości wielbicieli jazzu funkcjonuje głównie jako skrzypek–wirtuoz. Niewiele uwagi poświęca się jego kompozycjom, które w równym stopniu, co mistrzowska gra na instrumencie, stanowią o charakterystycznym 'seifertowskim' stylu. Muzycy kwartetu postanowili przypomnieć utwory mistrza, które w pierwotnym założeniu miały być wykonywane przez jazzowe combo. Zostały one przefiltrowane przez język muzyczny jazzowego kwartetu smyczkowego, co wydaje się być bliskie wartościom wyznawanym przez kompozytora. Zarówno w sposobie gry Seiferta, jak i w kompozycjach widać, jak ważne było dla niego wprowadzanie elementów charakterystycznych dla muzyki jazzowej na grunt klasycznego aparatu wykonawczego.

Dla słuchacza zaznajomionego z oryginalnymi wersjami tych utworów nasze interpretacje mogą być zaskakujące – mówią muzycy ASQ – staraliśmy się podejść do tych kompozycji w kreatywny sposób: z jednej strony pojawiają się tu utwory, które niczym standardy jazzowe są jedynie pretekstem do improwizacji, z drugiej zaś — kompozycje rozbudowane, ze starannie zaplanowaną przez kompozytora narracją, która dzięki zmianie aparatu wykonawczego zyskuje zupełnie inny kontekst.

Płyta została wydana przez Fundację im. Zbigniewa Seiferta, która w 2017 r. planuje jeszcze opublikować trzy albumy poświęcone temu wyjątkowemu twórcy: dwa z archiwalnymi nagraniami Zbigniewa Seiferta (w tym materiały nigdy wcześniej niepublikowane) oraz solową płytę Mateusza Smoczyńskiego, laureata I nagrody Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta 2016.Atom String Quartet powstał w 2010 roku i jest jednym z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. W jego twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną.

SEIFERT jest czwartym albumem zespołu: w 2011 roku ukazała się płyta 'Fade In', która zdobyła nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii 'Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku', kolejny album 'Places' w 2013 roku otrzymał Fryderyka w kategorii 'Album Roku – Muzyka Jazzowa', zaś wydany w 2015 roku album 'AtomSPHERE', był nominowany do nagrody Fryderyk 2016.


Zbigniew Seifert (7.06.1946 Kraków – 15.02.1979 Buffalo, USA)
Zbigniew Seifert to ikona polskiego jazzu. Twórca oryginalnego, charakterystycznego, rozpoznawalnego i niepowtarzalnego stylu skrzypcowego. Mimo że od jego śmierci minęło już 38 lat, jego kompozycje nadal zachwycają świeżością i oryginalnością – są inspiracją dla wielu muzyków uprawiających muzykę improwizowaną na instrumentach smyczkowych i nie tylko. Seifert to nasz narodowy skarb, jak powiedział Tomasz Stańko...'Album ten  jest majstersztykiem – pisze w recenzji dla JAZZ FORUM Ryszard Borowski. Wykonania są nie tylko najwyższej, światowej klasy, ale też pomysły aranżacyjno-zespołowe nadzwyczajne… Słowa najwyższego uznania.'

1. Quasimodo (4:42)
2. Way To Oasis (4:03)
3. Love In The Garden (3:08)
4. Kilimanjaro (4:57)
5. Stillness (4:13)
6. Turbulent Plover (5:46)
7. Evening Psalm (2:38)
8. Where Are You From (4:38)
9. Inspirational Psalm (3:38)
10. On The Farm (7:08)
11. Song For Christopher (8:15)

(9)-kompozycja Dawida Lubowicza inspirowana utworem [Evening Psalm' Zbigniewa Seiferta
ATOM STRING QUARTET:
Dawid Lubowicz - skrzypce
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
POBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

ODPALAM O GODZINIE 21-ej...
Podobne torrenty
[Muzyka] JETHRO TULL - THE STRING QUARTETS (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] LEO RICHARDSON QUARTET - THE CHASE (2017) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] TOMASZ STAŃKO NEW YORK QUARTET - DECEMBER AVENUE (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] AMIT BAUMGARTEN QUARTET - TIMES OF CHANGE (2017) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] The String Quartet - The String Tribute to System of a Down
[Muzyka] The String Quartet - Tributes
[Muzyka] POLISH JAZZ VOL.6 ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI QUARTET - ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI QUARTET (1966/2016) [WMA24/96] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] The String Quartet-Tribute To Panic At The Disco[2008][mp3@155]
[Muzyka] String Quartet Tribute to Black Sabbath (2002) [mp3@192]
[Muzyka] Back in Baroque - The String Quartet Tribute to AC-DC (2003) [mp3@128]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane30/05/2017 16:05:50
Ostatnie Uaktualnienie31/05/2017 13:15:05
Pokaż/Ukryj pliki:
19 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2017 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe