Torrentów: 147487      Ranga: Gosc               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

FUGAZI - REPEATER+3 SONGS (1990/2005) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 12/08/2018
Rozmiar: 291.75 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 3
Pobrane: 3

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Na początek kilka słów wprowadzenia i wyjaśnień, dlaczego Fugazi wielkim zespołem był. Otóż, po pierwsze, dlatego, że wywodząc się ze stylistyki hardcore punk (Minor Threat czy Rites Of Spring) potrafili stworzyć bardziej zróżnicowaną i wysublimowaną harmonicznie formę przekazu. Zachowując charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny styl, nie ograniczali się do eksplorowania ciągle tych samych obszarów, konsekwentnie szli do przodu, byli i co warto podkreślić, nadal są kreatywni (przykład: The Evens). Przez wszystkie lata działania trzymali naprawdę bardzo wysoki poziom, nie pozwalając sobie na wycieczki na muzyczne mielizny. Co także bardzo istotne, zainspirowali całe rzesze gitarowych kapel wszelkiej maści, zarówno tych punkowych jak i indie rockowych (od Quicksand do At The Drive-In i wiele innych). Do fascynacji dokonaniami Fugazi przyznawali się także Michael Stipe z R.E.M., Eddie Vedder z Pearl Jam czy Flea z Red Hot Chilli Peppers, co wydaje się ważne przede wszystkim dlatego, że dodatkowo unaocznia ogromny wpływ waszyngtońskiej ekipy na innych twórców. A jakby jeszcze tego było mało, panowie stworzyli obraz szczerej niezależności, byli i są dobrym przykładem muzyków, którzy chadzają własnymi drogami, wyznając zasadę konstruktywnego i inteligentnego w swojej formie buntu, co zresztą zapoczątkowali we wcześniejszych zespołach, w których grali w latach 80. Pierwszy przykład z brzegu? Nie godzili się na wywiady dla magazynów, które zamieszczały reklamy papierosów czy alkoholu. Koniec i kropka. Jeżeli ten warunek nie mógł być spełniony – po prostu nie było gadania. W tej sytuacji, żeby już nie przedłużać, nie pozostaje nic innego jak zaprosić do \'lektury\'.

Grupa Fugazi w całej okazałości prezentuje się tak: Brendan Canty (perkusja), Joe Lally (gitara basowa), Ian MacKaye (wokal, gitara) oraz Guy Picciotto (gitara, wokal).


Tak naprawdę „Repeater” to pierwszy długogrający album w dorobku Fugazi. Wcześniejsze „13 Songs” to nic innego jak efekt połączenie dwóch kultowych EPek: „Fugazi” oraz „Margin Walker”. Stylistycznie można odczytać jednak pewne nawiązania, co wydaje się zrozumiałe, gdyż mamy do czynienia z kontynuacją pomysłów zawartych na obu wydawnictwach. Pojawia się nawet utwór, który jest tylko nieco zmodyfikowaną wersją „Provisional” (na tej płycie jako „Reprovisional”), wzbogacony o partię gitary Guya Picciotto. Całość nie jest jednak wierną kalką wspomnianej kompilacji, nie ma też mowy o zjadaniu własnego ogona. Pierwsza różnica to pojawiające się kompozycje stricte instrumentalne („Brendan#1”, a także „Joe#1” – pod warunkiem, że weźmiemy pod uwagę rozszerzoną wersje albumu o EPkę „3 Songs”). Poza tym nie stwierdza się obniżki formy, a wręcz przeciwnie, muzycy rozkręcają wzmacniacze i promieniują nieosiągalną dla większości punk rockową energią oraz mogą się pochwalić sporym nagromadzeniem niebanalnych melodii. Tekstowo dominuje społeczna i antykapitalistyczna tematyka utworów, czego najlepszym przykładem jest „Merchandise”, a cytat z „Blueprint”: never mind what’s been selling, it’s what you’re buying to nic innego jak potwierdzenie statusu Fugazi, jako grupy opowiadającej się za konstruktywną i inteligentną formą buntu, która z nihilizmem innych formacji undergroundowych nie ma nic wspólnego. Już otwierające „Turnover”, które dla niżej podpisanego jawi się jako jedna z najlepszych kompozycji w dorobku i kwintesencja stylu Fugazi, nie pozostawia złudzeń, co do wyjątkowości i ponadczasowości materiału, z jakim obcuje słuchacz. Potwierdzają to kolejne „Sieve-Fisted Find” czy „Shut The Door”, które w wersji koncertowej jeszcze bardziej wymiata, a można się o tym przekonać na własne uszy klikając:

https://www.youtube.com/watch?v=apuLs_ayKRM

Trudno rozstrzygnąć, która płyta waszyngtońskiej grupy jest tą najlepszą; a wybór, zapewniam, jest arcytrudny, ale „Repeater” może być tą najważniejszą. Na pewno warto rozpocząć przygodę z bohaterami niniejszego artykułu właśnie od tego wydawnictwa, które ukazuje Fugazi jako grupę ambitnych muzyków, którzy konsekwentnie rozwijają swój styl i nie stoją w miejscu. (pw)

1. Turnover   4:15
2. Repeater   3:01
3. Brendan #1   2:32
4. Merchandise   2:58
5. Blueprint   3:52
6. Sieve-Fisted Find   3:24
7. Greed   1:47
8. Two Beats Off   3:28
9. Styrofoam   2:35
10. Reprovisional   2:17
11. Shut The Door   4:59
12. Song #1   2:54
13. Joe #1   3:01
14. Break-In   1:32


Tracks 1 to 11 recorded September 1989
Tracks 12 to 14 recorded July 1989

This CD combines the Repeater album (Dischord 44) and the 3 Songs EP (Dischord 43).POZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!https://www.youtube.com/watch?v=nVCMLWtVN5E


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...
Podobne torrenty
[Muzyka] FUGAZI - IN ON THE KILL TAKER (1993, 2004) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] FUGAZI - STEADY DIET OF NOTHING (1991/2004) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] LEIF EDLING - SONGS OF TORMENT-SONGS OF JOY (2008) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] PULSAR TRIO - ZOO OF SONGS (2018) [FLAC HI-RES] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] CELTIC FROST - VANITY/NEMESIS (1990/2006) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] THE NEW MASTERSOUNDS - THIS IS WHAT WE DO (2005) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] SKALPEL - KONFUSION (2005) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] NON-FICTION - PREFACE / IN THE KNOW (2005) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] JACASZEK & MIŁKA - SEQUEL (2005) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] BIOMECHANICAL - THE EMPIRES OF THE WORLDS (2005) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerudp://tracker.leechers-paradise.org:6969
Multitracker
Kategoria: » Muzyka
Dodane12/08/2018 22:08:16
Ostatnie Uaktualnienie13/08/2018 06:28:30
Pokaż/Ukryj pliki:
31 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2019 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe