TorrentĂłw: 144110      Ranga: Gosc               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

A. Ayckbourn - Wesołych Świąt *2002* [TVRip] [PL]
Kondycja:
Dodane: 26/12/2008
Rozmiar: 703.01 MB
Uploader: Anonimowy
seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 183

Ocena: N/A

Spektakl telewizyjny
Rok produkcji: 2002
Dane techniczne: Barwny. 71 min.
Premiera: 13.01.2003
Autor: Alan Ayckbourn
Przekład: Kazimierz Piotrowski
Reżyseria: Gustaw Holoubek
Zdjęcia: Witold Adamek

Czarna komedia wybitnego angielskiego dramatopisarza i reżysera.
Akcja rozgrywa się w trzech odsłonach, w Boże Narodzenie przed rokiem, w bieżącym roku i za rok - w trzech kuchniach. Bohaterami są trzy małżeństwa. Drobny przedsiębiorca Sidney Hopckroft i jego żona Jane, właściciel banku Ronald Brewster-Wright i jego żona Arabella oraz architekt Goeffrey Jackson i jego żona Ewa. Hoockroftowie są parą rozumiejącą się i zgraną. Jane - typowa, nieco ograniczona kura domowa, jest całkowicie oddana mężowi. Brewster-Wrightowie są małżeństwem z długim już stażem, znudzeni i rozczarowani sobą, co u niej wyraża się nadmierną skłonnością do ginu, i to niebyt rozcieńczonego tonikiem. Jacksonowie natomiast nawet nie starają się ukryć niezgodności charakterów, szczególnie ona, buntująca się przeciwko dominacji męża.
Gospodarzami pierwszego przyjęcia są Hopcroftowie. Oboje bardzo się denerwują. Zwłaszcza Jane zależy, by wypaść jak najlepiej ze względu na Sidneya, który chce przy tej okazji poprosić Ronalda o kredyt z jego banku. Udaje mu się to i wieczór uznaje za szalenie udany, choć z powodu nadmiernego ugrzecznienia i nieśmiałości nie zdołał poprowadzić przyjęcia tak, jak sobie to wcześniej zaplanował. Nie ma też dla niego większego znaczenia, że Jane, w wyniku zbiegu okoliczności, sporą część wieczoru spędziła w ogródku, na ulewnym deszczu. Tegoroczne świątecznie spotkanie odbywa się w zaniedbanej kuchni Jacksonów. Ewa jest w ciężkiej depresji i cały czas próbuje popełnić samobójstwo, z czego goście nie zdają sobie sprawy i dziwnym trafem stale jej to uniemożliwiają. Prym w tym wiodą Hopcroftowie. Zwłaszcza Sidney dyktuje innym, co mają robić. Dzięki pożyczce załatwionej przed rokiem sporo zarobił, a pieniądze skutecznie pomogły obojgu małżonkom pozbyć się nieśmiałości. Co prawda na koniec nieuważna żona wylewa mu na głowę pełną miskę tłustej wody, ale on tę przykrość powetuje sobie za rok.
Jacksonowie pierwsi zjawią się wówczas w zimnej kuchni Brewster-Wrightów. Ewa otrząśnie się z depresji, ale Arabella jeszcze częściej sięgać będzie po gin. Ani jednym, ani drugim nie wiedzie się najlepiej, atmosfera spotkania nie będzie więc radosna. W pewnej chwili wbrew woli całej czwórki do kuchni bankiera wedrą się Hopckroftowie - całkowicie odmienieni, dzięki pieniądzom, którymi Sidney nabił sobie kabzę w sposób niezbyt uczciwy. Spektakl jest popisem świetnego aktorstwa. Magdalena Zawadzka i Piotr Fronczewski doskonale pokazują metamorfozę Hopckroftów. Jan Kociniak jest nieodparcie śmieszny, a Anna Dymna autentycznie zdegustowana i pozbawiona złudzeń. W drugiej odsłonie Hanna Śleszyńska wyśmienicie gra Ewę, bezskutecznie próbującą popełnić samobójstwo.

Obsada aktorska:
Magdalena Zawadzka (Jane Hopcroft), Piotr Fronczewski (Sidney Hopcroft), Hanna Śleszyńska (Ewa Jackson), Arkadiusz Nader (Goeffrey Jackson), Anna Dymna (Arabella Brewster-Wright), Jan Kociniak (Ronald Brewster-Wright)


rozdzielczość 512x384
Podobne torrenty
[DivX - XviD] Wesołych świąt *1977* [TVRip] [PL]
[DivX - XviD] Wesołych świat *1977* [TvRip.XviD] [PL]
[DivX - XviD] Horror w Wesołych Bagniskach *1995* [TVRip.DivX] [PL]
[DivX - XviD] Wesołych Świąt (1977) [Webrip.Xvid-D.F] [PL]
[DivX - XviD] Wesołych Świąt, Pułkowniku Lawrence - Merry Christmas, Mr. Lawrence *1983* [DVDRip.XviD] [Napisy ENG]
[TV + Seriale] Czwarta siostra *2002* [TVRip] [PL]
[TV + Seriale] Wybrańcy obcych - Taken 2002 [TVRip.XviD] [Eng]
[TV + Seriale] Wiedźmin *2002* odc.13 - Ciri [TVRip] [RMVB] [PL]
[TV + Seriale] Wiedźmin *2002* odc.1 - Dzieciństwo [TVRip] [RMVB] [PL]
[TV + Seriale] Wiedźmin *2002* odc.8 - Rozdroże [TVRip] [RMVB] [PL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.torrenty.org:6969/announce
Kategoria:Filmy » TV + Seriale
Dodane26/12/2008 10:12:46
Ostatnie Uaktualnienie13/09/2013 08:52:41
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2018 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe