Torrentów: 137855      Ranga: Gość               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

KRZYSZTOF HERDZIN - SYMPHONICUM (2010) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 12/09/2017
Rozmiar: 348.39 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 0

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Krzysztof Herdzin (1970) - pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy. Rzadki przykład wszechstronnego artysty, spełniającego się równolegle w wielu gatunkach (jazz, pop, muzyka filmowa, muzyka klasyczna, piosenka aktorska). Absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej (1993) w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń (nauczycielki Rafała Blechacza) , współpracownik działającej w Niemczech Fundacji Yehudi Menuhina 'Live Music Now', laureat Jazz Juniors 1990 , 'Klucza do Kariery' Pomorskiej Jesieni Jazzowej 1990 , Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach 1993 , Nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy 2005 , Nagrody Gazety Wyborczej 'Feliks 2006', nominowany w kategorii Jazzowy Muzyk Roku do nagrody Fryderyka 2010 , nominowany do nagrody MATEUSZE 2009 w kategorii: 'całokształt' , posiadacz siedmiu Złotych Płyt dla aranżera.

Wziął udział w nagraniu 140 CD , w tym ośmiu autorskich : 'Chopin' , 'Being Confused' , 'Seriale, seriale' , 'Almost After' , 'Dancing Flowers', 'Live in Tygmont', 'Belcanto Semplice' (nominacja do Fryderyka 2009) , 'Fantazja na tematy IV Kwartetu Smyczkowego Grażyny Bacewicz' (płyta roku 2009 Magazynu HiFi i Muzyka). Ma na swoim koncie ponad 1500 (!) partytur na orkiestry kameralne i symfoniczne oraz big bandy i zespoły jazzowe.

Koncertował z wybitnymi kameralistami Jadwigą Kotnowską, Vadimem Brodskim, Wojtkiem Mrozkiem, kwartetami Royal String , Prima Vista, Camerata ; dyrygował m.in.: Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Varsovią, Sinfonią Viva, Sinfonią Artis, Capellą Bydgostiensis, Zheijang Symphony Orchestra, Orchestre National de Belgique.

Na początku lat 90-tych był pianistą kwartetów saksofonistów J. Ptaszyna Wróblewskiego i Janusza Muniaka. W latach 1997-2001 grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego . Pracował prawie ze wszystkimi liczącymi się w Polsce gwiazdami ze świata piosenki i jazzu , koncertował w Kanadzie , USA , Meksyku , Indiach oraz prawie wszystkich krajach Europy.

Współpracował jako pianista i aranżer przy Festiwalach Piosenki w Opolu i Sopocie , był szefem muzycznym programów telewizyjnych : 'Tata Show' w TVP I , III Edycji programu 'Idol' , 'Jak Oni Śpiewają' w TV Polsat, 'MC2 Maszyna Czasu Manna i Materny' oraz 'MaMa' w TVP II ; był kierownikiem muzycznym musicalów 'Pięciu Braci Moe' w Teatrze Roma w Warszawie i 'Na Końcu Tęczy' w krakowskim Teatrze Stu ; dyrygentem orkiestr i szefem artystycznym galowych koncertów telewizyjnych i prestiżowych widowisk plenerowych.

Jest kompozytorem pierwszego w Polsce oficjalnie wybranego przez sejmik wojewódzki 'Muzycznego Logo' województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zorkiestrował muzykę Jana A. P. Kaczmarka do filmu 'Finding Neverland' (Oscar 2005 !!) , jest również autorem orkiestracji do filmów: 'Pierwszy Milion', 'U Pana Boga W Ogródku', 'Halo Hans!', 'Świadectwo', 'Miasto z Morza', 'Kinematograf', 'Animowana Historia Polski'.Oczyma wyobraźni widzę słuchaczy, którzy sięgnąwszy po najnowszą płytę Krzysztofa Herdzina zachodzić będą w głowę, dlaczego właśnie taką muzykę postanowił zaprezentować na swoje 40 urodziny. Sam zresztą także się nad tym zastanawiałem. Bez powodzenia jednak.
Przecież nie jest ona w dosłownym znaczeniu tego słowa podsumowaniem działalności artystycznej, nie jest zamknięciem jakiegoś okresu w karierze, ani też rozliczeniem z jakimś pojedynczym rodzajem muzyki, której poświęcił swój talent. Nie pomaga w znalezieniu odpowiedzi także znajomość jego dokonań scenicznych. Te bowiem w swej różnorodności nie zbyt dają się ułożyć w wyrazisty obraz, z którego jasno wynikałoby po jakiej stronie stylistycznej barykady Krzysztof sam siebie sytuuje i z jaką frakcją chciałby być kojarzony. Najczęściej myślimy o nim jak o jazzmanie. Bo pięć lat u Namysłowskiego, bo własne trio, bo koncerty z Marią Schneider, Gregoirem Maretem i plejadą innych artystów z Polski i zagranicy. A jednak muzycznych twarzy Krzysztofa Herdzina da się wyodrębnić o wiele więcej. Czasem odsłania przed nami oblicze aranżera nadającego kompozycjom innych twórców nową dźwiękową szatę. Czasem staje za dyrygenckim pulpitem, aby z batutą w ręce przeprowadzić nas przez kolorystyczne niuanse wielkoorkiestrowych brzmień . Kiedy indziej romansuje z X muzą, aby po już chwili z równym znawstwem, choć nie jako postać pierwszoplanowa, odnaleźć się w przestrzeni muzyki popularnej. I chyba takiego właśnie Krzysztofa Herdzina przyzwyczailiśmy się szukać i przez lata nauczyli odnajdywać - żeglującego gdzieś w morzu muzyki rozrywkowej, którą z upodobaniem dzielimy na przeróżne gatunki rzadko kiedy postrzegając ją jako zróżnicowaną, ale jednak w swej różnorodności bardzo spójną i osobną dziedzinę artystycznej aktywności człowieka. Toteż sięgając po 'Symphonicum' będziemy z pewnością zdumieni. Może przez chwilkę nawet zdezorientowani. W tym przypadku objawi nam się bowiem Krzysztof Herdzin przede wszystkim jako kompozytor. Co więcej kompozytor próbujący swych sił na polu muzyki współczesnej. Rzecz jasna rozumianej nie z perspektywy awangardy, eksperymentu brzmieniowego czy kompozycyjnego wizjonerstwa. Wręcz zaryzykować można stwierdzenie, że Herdzin – kompozytor cały składa się tradycji i całą tę wielką tradycję muzyczną, którą zna i której jest nad wyraz świadomy, przefiltrowuje jak to ma w zwyczaju przez własne wyobrażenie piękna. I to właśnie jawi mi się jako najważniejsza cecha jego muzyki. Jest obecna w każdej odsłonie 'Symphonicum', niezależnie czy utwór napisany jest na fortepian Waldemara Malickiego, saksofony Jerzego Główczewskiego i Piotra Barona, głos Jacka Kotlarskiego czy orkiestrę Sinfonia Varsovia.
Oczywiście bez większych trudów uda się wskazać te najsilniejsze inspiracje. Bez kłopotu zidentyfikujemy w niej echa wielkiej symfoniki rosyjskiej, sympatię dla Karłowicza i Szymanowskiego. Obudzimy skojarzenia z muzyką filmową albo znów w zakamarkach barw i rytmów wytropimy delikatny jazzujący feeling. I dobrze, że tak jest. Dobrze, że na muzyczny kształt 'Symphonicum' składa się tak wiele elementów. Dobrze również, że zachowana i jest ta olśniewająca ciągłość między tym co dawniejsze i tym co ważne teraz.
Kiedyś dawno Charles Ives powiedział, że zbyt często muzyka pozwala uszom wygodnie rozeprzeć się w fotelu. Dziś my sami nazbyt często pozwalamy, aby nasze uszy pospiesznie przykucnęły na grubo ciosanym, twardym zydlu muzyki byle jakiej. Być może dzięki Krzysztofowi Herdzinowi przypomnimy sobie jak wiele zależy od jakości, jak wiele można utracić nie dając muzyce szansy przemówienia i jak ważny jest czas, potrzebny by muzyka zabrzmiała w nas samych.
(Maciej Karłowski)
1. Hymn o św. Albercie Chmielowskim 05:27
2. Concertino for piano and orchestra , I part 03:50
3. Concertino for piano and orchestra , II part 06:25
4. Concertino for piano and orchestra , III part 05:15
5. Narrations (Narracje) for alto sax and orchestra 18:37
6. Winter Sketches: 'Snowflakes' ( Szkice Zimowe: 'Śnieżynki') 07:26
7. Winter Sketches: 'Penguins Circus' ( Szkice Zimowe: 'Cyrk Pingwinów') 04:01
8. Consolation for tenor sax and orchestra 07:38
9. Hopin’ For Somethin’ for tenor sax and orchestra 05:32
Krzysztof Herdzin dyrygent

Sinfonia Varsovia
Jacek Kotlarski śpiew
Waldemar Malicki fortepian
Jerzy Główczewski saksofon altowy
Piotr Baron saksofon tenorowyPOBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...
Podobne torrenty
[Muzyka] GROHMAN ORCHESTRA & KRZYSZTOF HERDZIN - KLASYKA POLSKIEJ ROZRYWKI (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] ACADEMY OF ST MARTIN IN THE FIELDS & KRZYSZTOF HERDZIN - SUITE ON POLISH THEMES (2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] VA - KRZYSZTOF KOMEDA W POLSKIM RADIU VOL. 3-KRZYSZTOF KOMEDA & JERZY MILIAN (2014) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] KRZYSZTOF NAPIÓRKOWSKI - 10 X TWARDOWSKI (2016) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] KRZYSZTOF MYSZKOWSKI - NOWA PRZESZŁOŚĆ (2016) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] KRZYSZTOF KOMEDA - KOMEDA W POLSKIM RADIU VOL. 4-SOPHIA\'S TUNE (2015) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] KRZYSZTOF KOMEDA - KOMEDA W POLSKIM RADIU VOL. 2-MUZYKA BALETOWA I FILMOWA 1 (2014) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] KRZYSZTOF KOMEDA - KOMEDA W POLSKIM RADIU VOL. 1-NAGRANIA PIERWSZE 1952-1960 (2014) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] RAZ, DWA, TRZY - SKĄDOKĄD (2010) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] GHOST - THE ENGRAVING (2010) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane12/09/2017 19:09:34
Ostatnie Uaktualnienie17/11/2017 19:33:48
Pokaż/Ukryj pliki:
15 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2017 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe