Torrentów: 137997      Ranga: Gość               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

DIO - FINDING THE SACRED HEART-LIVE IN PHILLY 1986 (2013) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 10/09/2017
Rozmiar: 7.81 GB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 0

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Kto powiedział, że Ronnie James Dio nie żyje? Ciało legendarnego muzyka spoczęło 30 maja 2010 roku na Forest Lawn Memorial Park w Los Angeles, ale jego duch pozostał wśród żywych do dzisiejszego dnia. Świadczą o tym takie wydawnictwa jak 'Finding The Sacred Heart - Live In Philly 1986'.

Wydane niemal dokładnie w trzy lata po śmierci muzyka dwupłytowe wydawnictwo według mnie stanowi o wiele ważniejszy sposób oddania mu hołdu niż kompilacje w stylu 'Best of…', które na dobrą sprawę niczego nowego nie wnoszą. Tymczasem materiał koncertowy to Dio w świetnej formie. Nagrany w czasach, kiedy zespół miał już trzy krążki na koncie, a sam Ronnie cieszył się wielkim uznaniem w metalowym światku po występach w Black Sabbath, Rainbow oraz wielu innych zespołach i projektach. Trasa, w którą muzycy Dio wyruszyli w sierpniu 1985 roku, aby promować album pt. 'Sacred Heart', trwała aż do października 1986 roku. Kilka miesięcy przed jej zakończeniem zespół w składzie Ronnie James Dio, Vinny Appice, Jimmy Bain, Craig Goldy (w trakcie trasy zastąpił Viviana Campbella) i Claude Schnell stanął na deskach słynnego filadelfijskiego The Spectrum. Musiało upłynąć trochę czasu, niemal trzy dekady, aby świat poznał odnowiony zapis tamtejszego czerwcowego koncertu. Wszak dotąd jedynym śladem po filadelfijskiej heavy metalowej uczcie Dio był zapis VHS, chwilę temu dość mało widowiskowo przeniesiony na DVD.  

Przygotowanie 'Live in Philly 1986' na wszystkie popularne nośniki może być z jednej strony uznane za wykorzystywanie dobrej koniunktury na nagrania Dio po śmierci twórcy zespołu, ale ja wolę wierzyć, że to prawdziwy hołd dla tego muzyka. Tym bardziej, że ten koncert naprawdę stanowi o muzycznej sile Ronniego, który nie dość, że w pełni swojej wokalnej charyzmy zaprezentował się w Filadelfii z jak najlepszej strony, to jeszcze był konstruktorem setlisty zagranej przez zespół. Dobór utworów nie był przecież rzeczą łatwą. Z ówczesnego dorobku Dio, składającego się na trzy albumy, trzeba było utworzyć repertuar krwiście koncertowy. To zadanie zostało pomyślnie wykonane.

Numery przekrojowo wybrane z 'Holy Diver', 'The Last In Line' oraz 'Sacred Heart' w większości przypadków sprawdziły się w środowisku koncertowym. Wiele z nich nabrało nowego wymiaru podyktowanego przez improwizacje instrumentalistów, dzięki czemu każdy z utworów zagranych w Filadelfii nie zmieścił się w standardowym, studyjnym czasie trwania. Zresztą kilka numerów zostało przez instrumentalistów zgrabnie połączonych. Warto zwrócić uwagę na medley takich utworów jak 'The Last In Line', 'Holy Diver' i sabbathowski 'Children Of The Sea' albo  zderzenie 'Rock 'n' Roll Children' z klasykami z repertuaru Rainbow czyli 'Man On The Silver Mountain' i 'Long Live Rock 'n' Roll'. Efekty są rewelacyjne.

Akcentów przemyconych z twórczości Ronniego przed utworzeniem Dio znalazło się na filadelfijskim koncercie więcej. Nie można tu nie wspomnieć o klasyku Black Sabbath 'Heaven and Hell'. Wykonanie koncertowe Dio robi wrażenie. Trzeba oddać sprawiedliwość pozostałym muzykom, którzy popisali się solówkami perkusyjnymi, gitarowymi i klawiszowymi, jednak mi ten materiał pozostanie w pamięci przede wszystkim ze względu na Ronniego. Nie umiem ocenić na ile wpływ na taki stan rzeczy mają okoliczności, w których przyszło mi poznać 'Live In Philly 1986', ale liczne manewry wokalne, świetny kontakt z publicznością, zagrzewanie do boju instrumentalistów zespołu i kapitalne (…choć nieliczne) partie a capella złożyły się na atrybuty potrzebne frontmanowi z krwi i kości. Taki był Ronnie James Dio. Można to uchwycić już w krążkach audio z zapisem koncertu, a idealne dopełnienie w tej materii stanowi  DVD. Koncert też ukazał się na winylu. Nie słyszałem jeszcze tej wersji, ale domyślam się, że brzmi tak jakby Filadelfia 1986 roku autentycznie zagościła w naszym domu.

Przed rozpoczęciem samego koncertu Ronnie James Dio miał powiedzieć: 'To świetnie wrócić do mojego ulubionego miasta!'. Domyślam się, że po zapoznaniu się z 'Finding The Sacred Heart - Live In Philly 1986' wiele osób powie: 'To świetnie wrócić do mojego ulubionego muzyka!'. Nawet jeśli już go z nami fizycznie nie ma to… wciąż jest i zawsze będzie. Duchowo. Na krążkach, winylach i taśmach. Na tym polega siła muzyki.
(Konrad Sebastian Morawski)
To już piąta koncertówka w dyskografii grupy Dio, a druga wydana po śmierci jej lidera, nieodżałowanego Ronniego Jamesa Dio. A jednocześnie pierwsza, będąca kompletnym zapisem koncertu zespołu z połowy lat 80. - czasów jego największej popularności. Występ odbył się 17 czerwca 1986 roku w Filadelfii, w ramach trasy promującej album 'Sacred Heart' - trzeci w dyskografii i niestety znacznie słabszy od dwóch poprzednich, z większą rolą kiczowatych syntezatorów. Longplay ten ma tutaj oczywiście dość liczną reprezentację, obejmującą pięć utworów (w tym komercyjne 'Hungry for Heaven' i 'Rock 'n' Roll Children', ale też bardziej ambitne 'King of Rock and Roll' i 'Sacred Heart'), jednak zespół nie zapomniał o swoich starszych kompozycjach, wykonując m.in. fenomenalny 'Don't Talk to Strangers', przebój 'Rainbow in the Dark', oraz dwa świetne czady, 'Stand Up and Shout' i 'We Rock'. Repertuaru dopełniły kompozycje z repertuaru Black Sabbath i Rainbow, a także nowa kompozycja 'Time to Burn' - pierwsza napisana z nowym gitarzystą, Craigiem Goldym, który zastąpił Viviana Campbella właśnie podczas tej trasy.

Podobnie jak inne koncertówki Dio, także 'Live In Philly' nie jest pozbawiona wad. Jedna razi szczególnie - sporą część pierwszego dysku zajmują solówki poszczególnych muzyków, o łącznym czasie niemal 20 minut - od pięciominutowej perkusyjnej Vinny'ego Appice'a, po prawie ośmiominutową Craiga Goldy'ego. Na żywo były one prawdopodobnie potrzebne, żeby Ronnie James mógł złapać trochę oddechu (być może dzięki temu wykonany pomiędzy tymi popisami 'Heaven and Hell' jest tak rewelacyjny pod względem wokalnym - zepsuto go jednak brzmieniem syntezatorów). Ale szczerze wątpię, żeby komukolwiek sprawiało przyjemność słuchanie czegoś takiego z płyty. Chociaż pewnie są tacy entuzjaści; ja wolałbym, żeby zespół wykonał wówczas jakiś normalny utwór, np. 'Holy Diver', który pojawia się tu tylko we fragmencie, w środku 'The Last in Line'. Zespół zresztą miał skłonność do łączenia fragmentów różnych utworów, wyniesioną pewnie przez lidera z koncertowych improwizacji Rainbow.

Równolegle z wersją audio (do wyboru: CD lub winyl), 'Finding the Sacred Heart - Live In Philly 1986' ukazał się także na DVD, w wersji wzbogaconej o dodatki: dwa dokumenty o trasie, dwa wywiady z zespołem, oraz teledysk do utworu 'Rock 'n' Roll Children'. Warto dodać, że zapis samego koncertu był już wcześniej dostępny na kasecie VHS 'Sacred Heart: The Video', wydanej w 1986 roku, a w 2004 roku wznowionej na DVD. Tamte wydania były jednak krótsze o kilka utworów (oraz wszystkie solowe popisy) i nie zawierały żadnych dodatków.
(Paweł Pałasz)DVD 9
NTSC,16:9
English
DD 2.0
DD 5.1
DTS
TT - 143 mins1. Draco Ignis
2. King Of Rock And Roll
3. Like The Beat Of A Heart
4. Don’t Talk To Strangers
5. Hungry For Heaven
6. Medley: The Last In Line / Children Of The Sea / Holy Diver / The Last In Line (reprise)
7. Drum Solo
8. Heaven And Hell
9. Keyboard Solo
10. Guitar Solo
11. Sacred Heart
12. Medley: Rock ‘n’ Roll Children / Long Live Rock ‘n’ Roll / Man On The Silver Mountain / Rock ‘n’ Roll Children (reprise)
13. Time To Burn
14. Stand Up And Shout
15. Rainbow In The Dark
16. We RockDIO – wokal
Jimmy Bain – gitara basowa
Vinny Appice – perkusja
Craig Goldy – gitara elektryczna
Claude Schnell – instrumenty klawiszowePOBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...
Podobne torrenty
[x 264] Dio - Finding the Sacred Heart, Live in Philly 1986 (2013)[BRRip.x264.DTS][English]
[Teledyski/Koncerty] MARILLION - BRAVE LIVE 2013 (2013) [DVD9+DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] GARBAGE - ONE MILE HIGH... LIVE (2013) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] PETER FRAMPTON - LIVE IN DETROIT (2013) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] NEIL COWLEY TRIO - LIVE AT MONTREUX 2012 (2013) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] DEEP PURPLE - LIVE AT THE NEC (2016) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] STAIND - LIVE FROM MOHEGAN SUN (2011) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] JANE\'S ADDICTION - LIVE VOODOO (2010) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] THE RACONTEURS - LIVE AT MONTREUX 2008 (2012) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] GREGORY PORTER - LIVE IN BERLIN (2016) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria:Muzyka » Teledyski/Koncerty
Dodane10/09/2017 12:09:26
Ostatnie Uaktualnienie23/11/2017 10:55:01
Pokaż/Ukryj pliki:
39 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2017 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe