TorrentĂłw: 143394      Ranga: Gosc               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

Defilada Zwyciężców *2007* [DVBRip.RMVB] [PL]
Kondycja:
Dodane: 03/04/2010
Rozmiar: 127.87 MB
Uploader: Anonimowy
seed(ów): 3
leecher(ów): 0
Pobrane: 7531

Ocena:

Produkcja: Polska
Gatunek: Dokumentalny
Data premiery: 2007
Reżyseria: Grzegorz Braun, Robert Kaczmarek
Scenariusz: Grzegorz Braun, Robert Kaczmarek
Zdjęcia: Andrzej Adamczak, Marek Barzecki
Czas trwania: 49

OPIS:
Kto rozpętał II Wojnę Światową? Odpowiedź: Hitler i nazistowskie Niemcy jest, w świetle najnowszych ustaleń, co najmniej niewystarczająca. Zdaniem Wiktora Suworowa, którego publikacje zyskują coraz szersze uznanie wśród historyków, prawidłowa odpowiedź brzmi: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Autorzy filmu prezentują w filmie tezy Suworowa i poddają je weryfikacji. Szukając odpowiedzi na stawiane przez niego proste pytania, docierają do prawdy o roli stalinowskiej Rosji w rozpętaniu najkrwawszego konfliktu w dziejach. Konfliktu, którego pierwszą ofiarą była Polska. 22 września 1939 roku, Brześć nad Bugiem. Na ulicy Unii Lubelskiej trwa wspólna parada pancernych oddziałów Wehrmachtu i Armii Czerwonej, a na trybunie honorowej ramię w ramię stoją legendarni dowódcy obu wojsk: generał Heinz Guderian i kombryg Siemion Kriwoszejn. Jaka droga wiodła do tego spotkania? Jakie były szanse Polski w starciu z dwoma zbrodniczymi reżimami? 'Zadziwiające jest, że Niemcy napadły na Polskę, więc uznano, że rozpętały wojnę, podczas gdy Związek Radziecki uczynił to samo i w tym samym miesiącu, a mimo to nie uchodzi za najeźdźcę. Co więcej, uważa się, że w latach 1939-1941 nie brał udziału w tej wojnie' - mówi Wiktor Suworow. Wraz z nim wydarzenia pamiętnego września komentują polscy historycy - wybitni znawcy przedmiotu, a wspominają je naoczni świadkowie owej 'defilady zwycięstwa'. Urodzony w 1947 r. Wiktor Suworow, narrator filmu, naprawdę nazywa się Władimir Rezun. Był szpiegiem radzieckiego wywiadu wojskowego GRU. W latach siedemdziesiątych pracował jako 'dyplomata' w Szwajcarii, w roku 1978 uciekł do Wielkiej Brytanii. Poświęcił się pracy pisarskiej najbardziej znana jego książka - m.in. dzięki serialowej ekranizacji Antoniego Krauzego - to 'Akwarium'. Pasja historyczna Suworowa zaowocowała cyklem książek o roli Związku Radzieckiego w II Wojnie Światowej - a ściślej: o planach Józefa Stalina dotyczących podboju Europy i prowadzonych konsekwentnie od początku lat 30. przygotowaniach do inwazji kontynentu. Zostały one pokrzyżowane przez niemieckie uderzenie prewencyjne 22 czerwca 1941 r. Nie można bowiem być równocześnie przygotowanym do ataku i do obrony. Wehrmacht rozbił Armię Czerwoną niemal w przeddzień jej planowanego uderzenia na Zachód - w przeddzień 'Dnia M'. Swoje tezy wyprowadza Suworow bynajmniej nie ze źródeł tajnych i nieznanych światowej historiografii, przeciwnie - opiera się przede wszystkim na źródłach 'oficjalnych', dostępnych także w Związku Radzieckim i Rosji, które w konsekwentny, drobiazgowy i niezwykle frapujący sposób reinterpretuje. W języku polskim ukazują się od początku lat 90. kolejne prace Suworowa poświęcone 'kłamstwu XX wieku': 'Lodołamacz', 'Dzień M', 'Ostatnia republika', 'Samobójstwo', 'Oczyszczenie' o tzw. czystkach w Armii Czerwonej w przededniu II Wojny Światowej, oraz poświęcone marszałkowi Żukowowi 'Cień zwycięstwa' i 'Cofam wypowiedziane słowa'.

Rozmiar pliku : 128 MB
Czas trwania : 48min.
Przepływność bitów : 359 Kb/s
Szerokość : 720 piksele
Wysokość : 400 piksele
Proporcje : 16/9
Przepływność ramek : 25 r/s
Podobne torrenty
[RMVB] Bezbożnik 2007 [DVBRip.RMVB]
[RMVB] The Astronaut Farmer 2007 [DVBRip.RMVB] [Lektor PL]
[Gry PC] Snajper: Sztuka Zwyciężania [PL]
[Gry PC] Snajper Sztuka zwyciężania [PL]
[Gry PC] Sniper: Art of Victory - Snajper: Sztuka zwyciężania [ENG] [SKIDROW]
[Muzyka] VA ... jak zwyciężać mamy - Artyści polscy w hołdzie Mazurkowi Dąbrowskiego (2004) [mp3@192]
[TV + Seriale] Sensacje XX wieku: Droga do Katynia - Chwała zwyciężonym - bitwa pod Kockiem [TVRip.VCD] [PL]
[DivX - XviD] Nie panikuj ! *2007* [DVBRip] [XViD] [PL]
[DivX - XviD] L.A. Blues *2007* [DVBRip.XviD] [Lektor PL]
[DivX - XviD] Braciszek (2007) [DVBRip] [XviD] [AC-3] [Lektor PL] [H1]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://inferno.demonoid.com:3394/announce
Kategoria:Filmy » TV + Seriale
Dodane03/04/2010 06:04:57
Ostatnie Uaktualnienie18/03/2013 04:04:49
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2018 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe