Torrentów: 138536      Ranga: Gość               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

O.N.A. - Mrok (2001) [WMA] [Fallen Angel]
Kondycja:
Dodane: 17/06/2017
Rozmiar: 321.34 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 0

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...


Sądziłem, że nawet totalnie najgorsza muzyka musi mieć swoje granice. Okazuje się jednak, że byłem w totalnym błędzie. Wychodzi na to, iż 'sztukę' można rozwijać w totalnie każdym kierunku, w górę, w bok, ale też w dół. Totalnym przykładem na ten ostatni przypadek jest 'twórczość' 'zespołu' O.N.A. To, co wyprawiają nasi bohaterowie przechodzi wszelkie pojęcie. Ale, zaraz, która to już płytka w dorobku? A no tak, jest zapotrzebowanie, ludzie wciąż to kupują.

Niewiele jest rzeczy, które mnie totalnie obrzydzają. Gdy słucham / patrzę na / czytam o / słyszę komentarze na temat / pomyślę o O.N.A., robi mi się niedobrze. Jak to ujął ostatnio mój redakcyjny kolega (który notabene również reaguje na O.N.A. totalnie), nie idzie mi tu o powiedzenie 'robi mi się niedobrze', często używane w naszym języku dla podkreślenia pejoratywnego nastawienia do sprawy. Mnie naprawdę robi się niedobrze. Zbiera mi się na totalne wymioty, muszę więc natychmiast odwrócić wzrok / wyłączyć głos / zatkać uszy / zmienić kanał, by powrócić do pełni samopoczucia. Zastanówcie się w takim razie, jakim totalnym wyrzeczeniem jest dla mnie pisanie tej recenzji. Cóż, czego się nie robi dla czytelników.

Wiem, pytanie nasuwa się samo: co bezpośrednio odrzuca mnie w O.N.A.? Po krótkim zastanowieniu mówię: a co może w O.N.A. nie odrzucać? Do cholery, przecież nie ma niczego takiego! Weźmy samą nazwę: O.N.A. Ciężko wyobrazić sobie bardziej totalne zestawienie liter. Zwłaszcza z tymi kropkami, zmuszającymi do wymawiania skrótu tak: 'oena'. Ale jeszcze gorzej prezentują się totalne tytuły piosenek na nowej 'propozycji' O.N.A., Mrok. Hm hm, popatrzmy: 'Suka', 'Szpetot', 'Krzyk Przed Spaleniem'. No nieźle. Moim najtotalniejszym pod tym względem jest jednak kawałek numer sześć, obdarzony wdzięcznym tytułem 'Łamanie Kołem'.

Przejdźmy do samej zawartości Mroku. Hej, totalne zaskoczenie! Wprawdzie członkowie grupy zapowiadali, że tym razem otrzymamy od nich coś totalnie ciemnego i gęstego. Ale nie spodziewałem się, że to coś będzie miało w dodatku totalnie brązowy odcień. I że będzie totalnie brzydko pachniało. Riffy Skawińskiego mają w sobie mniej więcej tyle wdzięku, co słoń w składzie z porcelaną, naturalnie słoń totalny. Każdy z tych riffów jest totalnie identyczny, co nie byłoby złe, gdyby można je było znieść. Niestety, metal, hardcore i industrial w wykonaniu byłego lidera (i wokalisty!) Kombi jest wyjątkowo ciężkostrawny. Wiem, każdy metal jest totalnie ciężkostrawny, ale oferta O.N.A. to już totalne wrzody żołądka. Analizowanie poszczególnych fragmentów Mroku od strony muzycznej przypomina więc porównywanie dwóch garści stęchłego błota, totalnie stęchłego.

Podobnie jest z tekstami. 'Chylińska zdążyła już nas przyzwyczaić do swojego niepowtarzalnego stylu', piszą dziennikarze. Co? To jakby przyzwyczaić się do totalnie totalnej, potężnej porcji zgniłego żarcia codziennie na śniadanie. Kto to wytrzyma? Nie ja. Żeby nie było, że puste słowa, przytoczę tu naturalnie kilka wersów 'twórczości' 'wokalistki'. 'Boję się poczuć coś / To boli wiem'. 'Gdy kocham to sprawiam ból / Gdy kocham to wbijam miecz / Gdy kocham to pragnę krwi'. 'Wiem, że on chce poczuć moją krew / Z ust toczy się zielonej piany nić'. 'Nie kocham cię / Po prostu chcę twojego ciała'. 'To się dzieje w mojej krwi / Zobaczę czy tak boli'. I co, zadowoleni? Proszę jeszcze wziąć pod uwagę totalny sposób 'śpiewania' Chylińskiej. Ten słynny zaśpiew, w którym 'e' przechodzi w 'y'. Kilka razy można się nieźle porzygać.

Jednak najbardziej totalną akcją z O.N.A. nie jest wcale ich ciągły sukces komercyjny. W końcu siedem lat temu do fascynacji disco-polo przyznawała się większość rodaków, a całkiem niedawno mieliśmy 'Bałkany'. Ale te pochwały w mediach, ta totalna tolerancja w gronie 'krytyków'. Nie wiem, na ile macza w tym palce wytwórnia, zresztą, liczy się efekt. A efekt jest totalny. O.N.A. ciągle dostają jakieś nagrody, ciągle są wyróżniani, wymienia się ich wśród 'ścisłej elity' polskiego rocka. Hehe, w 'ścisłej elicie' może i są, elicie totalnego bezguścia. Ostatnio 'Polityka' uhonorowała nawet Chylińską swoim totalnym paszportem. W uzasadnieniu napisano o osobowości i czymś tam. Hę, pogibało? Szczytem wszystkiego była totalna wypowiedź samej Chylińskiej, w stylu 'w Polsce nie mamy konkurencji, ścigamy się sami z sobą, więc czas powalczyć na rynku światowym'. No i myślę, że mają spore szanse, bo chyba niewiele jest równie totalnie obleśnych zespołów, co O.N.A.

Przyszedł nareszcie moment, w którym recenzja się zamyka. Jeśli o mnie chodzi, to długo mógłbym miażdżyć O.N.A., ale wolę przestać teraz. Z prostej przyczyny: czeka mnie dziś jeszcze kolacja, sami rozumiecie. Nie chcę, by skończyła się totalnie.
(Borys Dejnarowicz, 13 marca 2002)
1. Suka
2. Wszystko To Co Ja
3. Zmęczona
4. Niekochana
5. Szpetot
6. Łamanie Kołem
7. On Tu Jest
8. Krzyk Przed Spaleniem
9. MrokPOBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START GODZINA 13-ta...
Podobne torrenty
[Muzyka] O.N.A. - Mrok (2001) [mp3@320kbps]
[Muzyka] INIQUITY - GRIME (2001) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] VIRULENCE - A CONFLICT SCENARIO (2001) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] PLAY - FOREVER (2001/2011) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Teledyski/Koncerty] STING - ...ALL THIS TIME (2001) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] PAN. THY. MONIUM - DAWN OF DREAMS (1992/2001) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA - TIME (1981/2001) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] GORILLAZ - THE SINGLES COLLECTION 2001-2011 (2011) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] SMOLIK - SMOLIK (2001) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] IRON ANGEL - HELLISH CROSSFIRE (1985/2013) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane17/06/2017 10:06:32
Ostatnie Uaktualnienie14/12/2017 13:17:38
Pokaż/Ukryj pliki:
15 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2017 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe