Torrentów: 137215      Ranga: Gość               Stwórz konto Odzyskiwanie hasła


Kategorie
Filmy
 ⇒ DivX - XviD
 ⇒ RMVB
 ⇒ DVD-R
 ⇒ TV + Seriale
 ⇒ HDTV-HD
 ⇒ VCD - SVCD
 ⇒ x 264
 ⇒  3D
Gry
 ⇒ Gry PC
 ⇒ Gry Konsole
 ⇒ xbox360
Muzyka
 ⇒ Muzyka
 ⇒ Teledyski/Koncerty
Książki - Komiksy
 ⇒ E-Booki + Audio
 ⇒ Komiksy
Inne
 ⇒ XXX
 ⇒ Dla Dzieci
 ⇒ Sport
 ⇒ Pozostałe - Różne
 ⇒ Manga - Anime
 ⇒ GSM - PDA
Aplikacje
 ⇒ Windows
 ⇒ Linux + MacintoshDetale torrenta

KAZIK & KWARTET PROFORMA - WIWISEKCJA (2015) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Kondycja:
Dodane: 01/08/2017
Rozmiar: 678.17 MB
Uploader: Fallen_Angel

seed(ów): 0
leecher(ów): 0
Pobrane: 0

Ocena: N/A

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...JAKUB POŻAROWSZCZYK (5 MAJA 2015)
Zdumiewa mnie już od wielu lat aktywność muzyczna Kazika Staszewskiego. Przecież niedawno nagrał album Zakażone Piosenki z zespołem Zuch Kazik, wcale nie tak dawno wyszła nowa płyta Kultu – Prosto, a teraz fani artysty mają okazję posłuchać efektu współpracy Kazika z Kwartetem ProForma zarejestrowanego na płycie Wiwisekcja. I jednego fani mogą być pewni w ciemno – Kazik na kolejnym projekcie nie schodzi poniżej pewnego poziomu.


Tym razem Kazik bryluje w piosence poetyckiej i kabaretowej, w której niewątpliwie specjalizuje się pochodzący z Poznania Kwartet ProForma. I właśnie razem z muzykami Kwartetu i zaproszonymi gośćmi (Mirosław 'Zacier' Jędras grający na trójkącie!) Kazik zagrał koncert w dniu 13 września 2014 roku, w warszawskim Teatrze WARSawy. Na dwupłytowym zestawie znajdziemy zapis wspomnianego występu i pięć kompozycji zarejestrowanych na początku stycznia 2015 roku.

Obecność Kwartetu ProForma zapewnia bogate aranżacje, bo poza standardowym instrumentarium dla zespołu rockowego mamy saksofon, kontrabas, marakasy, akordeon, skrzypce i trąbkę. Na repertuar koncertu składają się kompozycje z Kazikowych płyt, jak Piosenki Toma Waitsa, Melodie Kurta Weila, Silny Kazik pod Wezwaniem, 12 groszy czy nawet zapomnianego Oddalenia z 1995. Tata i Tata 2 Kultu też mają silną reprezentację.

Trzeba też przyznać, że zespół z Kazikiem brzmi doskonale – jest bardzo zgrany, nie ma żadnych zgrzytów… chyba, że coś poprawiono w studiu, w co głęboko wątpię. Ponadto Kazik zmagał się przed koncertem z chorobą, co słychać na nagraniach. Głos jego jest bardziej chropowaty i szorstki niż zwykle, ale wydaje mi się, że w połączeniu z repertuarem i klimatem utworów spowodowało to interesujący efekt.

Moi faworyci z koncertu? Niewątpliwie Oddalenie, któremu nadano swingujący klimat i smak, którego utwór nie posiadał w oryginale. Sztos znany z 12 groszy także zdobył w nowej aranżacji drugie życie. Jednak piosenki, takie jak Przesłuchiwałem całą noc czy Czekając na wczoraj w innym, bogatszym instrumentarium, uzyskują delikatny lifting, nie różniąc się specjalnie od swoich oryginalnych wersji.

Rozbroiło mnie, jak zawsze, wykonanie Marioli z repertuaru Silnej Grupy pod Wezwaniem. Początek utworu, z tą wspaniałą, katarynkową melodią mnie dosłownie rozbraja, zresztą publiczność od razu nagrodziła zespół brawami, jak słyszymy na samym początku. Lekkie, zabawne, knajpiane Piwko powoduje momentalny uśmiech na twarzy słuchacza. Jak dobrze, że Kazik przypomniał współczesnym o Silnej Grupie i uratował ją w pewnym sensie od zapomnienia.

W głowie ponadto pozostaje autorska kompozycja Kwartetu ProFroma – Biały Dwór. To energiczny kawałek z wyeksponowaną partią gitary basowej i fortepianu, świetnie korespondującymi z tekstem o gorzkiej doli życia alkoholika. Koncert kończą cztery kompozycje z repertuaru ojca Kazika – Stanisława Staszewskiego – rozsławione przez Kult w połowie lat dziewięćdziesiątych. Najbardziej zapamiętałem ostatni utwór, Samotni Ludzie, zachowany w wolnym tempie, molowej tonacji i z dramatycznym, wręcz teatralnym śpiewem Kazika i Przemysława Lembicza z Kwartetu, który ponadto udziela się wokalnie w kilku innych utworach (Notoryczna Narzeczona, Deszczowe Psy, A Gdy Będę Umierał, Gorzki Płacz). Ten pierwszy najlepsze popisy wokalne pozostawił na samym końcu.

Druga płyta to raptem sześć kompozycji w tym jedna premierowa, stworzona przez Kazika i Kwartet. Mowa o singlowym Kalifat, który ma szansę wejść do Kazikowych klasyków. Chłopaki z Kwartetu dobrze się czują w ciężkim graniu, co potwierdza mocny riff i duszny klimat charakteryzujący utwór od samego początku. Może się podobać gorzki tekst Kazika o świętej wojnie prowadzonej przez świat muzułmański, w którym podmiot liryczny to człowiek gotowy do poświęcenia się w zamachu samobójczym: Będę tam u nieba bram/Będę tam gdy to się stanie/Będę stał u raju bram/Gotów na twoje zawołanie.

Pozostałe utwory na drugiej płycie to kolejne odkurzenie z płyty Oddalenie. Prawo jazdy niewiele się różni od oryginału, Kazik dalej świetnie sobie radzi, rapując; oczywiście mam na myśli, jego sposób rapowania. Malcziki też niczym nas nie zaskoczą, zresztą tutaj oryginał niełatwo w jakikolwiek sposób przebić. Za to Gorzki płacz czyli polska wersja The Weeping Song Nicka Cave’a to swoisty majstersztyk. Sporo pomieszano w aranżacji, fragmenty melodii są jako jedyne zgodne z oryginałem Australijczyka i to chyba największe zaskoczenie na płycie. Czyżby nadszedł czas na kazikowe Piosenki Nicka Cave’a? Modlitwa o wschodzie słońca dostojnie kończyłaby płytę, gdyby jeszcze nie jeden utwór ukryty, nieuwzględniony na trackliście na okładce, czyli singlowa Gwiazda Szeryfa, która doczekała się niezłego teledysku, zachowanego w klimacie Dzikiego Zachodu.

Wiwisekcja  nie stanie się raczej klasyczną pozycją w dyskografii Kazika, ale na pewno ten krążek udowodnia, że Kazik to artysta wielowymiarowy, doskonale czujący się w każdej konwencji, w tym w poezji śpiewanej tudzież piosence kabaretowej. Ot, bardziej ciekawostka, będąca interesującym zestawieniem kompozycji stworzonych i opracowanych na nowo przez Kazika z różnych okresów kariery. Co istotne – brzmi to wszystko bardzo spójnie i poszczególne kawałki nie 'gryzą' się ze sobą, a i muzycy Kwartetu pokazują, że grać potrafią i robią to z wielkim smakiem i wyczuciem. Dla fanów Kazika ten dwupłytowy zestaw musi się znaleźć na półce, a jak ktoś mniej zaznajomiony z twórczością artysty chce poznać lidera Kultu z innej strony,  to także polecam, bo jest na to doskonała okazja.


Gitarzysta:
34 - to numer, który widniał się na trykocie Shaquille’a O’Neala w czasach, gdy występował w barwach Los Angeles Lakers. To również ilość wszystkich studyjnych płyt, jakie Kazik Staszewski, występując solo oraz z różnymi projektami, dotychczas wydał.

Do sumy tej nie wliczam albumów koncertowych, czy wydawnictw DVD, które zapewne zamieniłyby pierwszą cyfrę tej liczby na 4, a być może nawet 5.

Wszystkie te krążki można ogólnie podzielić na trzy grupy: wydawnictwa, które odmieniły oblicze polskiego rocka; albumy nie będące arcydziełami, ale wnoszące nieco świeżości na nasz rodzimy rynek oraz płyty nagrane trochę na siłę. Album 'Wiwisekcja', zrealizowany wraz z Kwartetem ProForma (który de facto składa się z pięciu członków), umiejscowiłbym zdecydowanie w tej trzeciej grupie.

Ten dwupłytowy materiał jest właściwie wydawnictwem koncertowym. Płyta pierwsza to zapis części występu, który odbył się 13 września 2014 roku w warszawskim Teatrze WARSawy, a krążek drugi jest sześcioutworowym owocem sesji nagraniowej, zrealizowanej pod koniec stycznia tego roku w studiu S.P.

'Wiwisekcję' rozpoczyna 'Notoryczna narzeczona'. Kompozycja jest utrzymana w bardzo spokojnym i melancholijnym klimacie, powiedziałbym, że wręcz ponurym. Te trzy epitety to właściwie jedyne słowa, jakimi można opisać materiał umieszczony na krążku numer jeden. Poza 'Sztosem', 'Deszczowymi psami' i 'Oblężeniem', które dodały całości odrobiny pazura, wszystkie utwory mają posępny nastrój. Podejrzewam, że gdybym pożyczył tę płytę znajomemu cierpiącemu na depresję, przyczyniłaby się ona do popełnienia przez niego samobójstwa. Domyślam się, że krążek nie miał być rockowym odpowiednikiem radiowych hitów Davida Guetty, ale forma ta jest dla mnie zdecydowanie za smętna. Krążek pierwszy zamyka siedmiominutowa wersja 'Samotnych ludzi'. Po jej zakończeniu słyszymy Kazika, który zwrócił się bezpośrednio do publiczności słowami: 'Dziękujemy państwu bardzo'. Po krótkich brawach płyta się zatrzymuje, a na ekranie mojego odtwarzacza pojawia się czas trwania wydawnictwa: nieco ponad 75 minut.

Krążek numer dwa otwiera utwór 'Kalifat'. Pierwsze trzydzieści sekund kompozycji ma więcej energii, niż wszystkie poprzednie 19 kawałków razem wziętych. 'Prawo jazdy', z zabawnym tekstem, będącym prztyczkiem w nos wszystkim pracownikom Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ma w sobie klimat nagrań Red Hot Chili Peppers z okresu lat '80. i początku '90. Zwłaszcza partie basu i bębnów przywodzą na myśl te Michaela Blazery’ego (Flea) i Chada Smitha. O ile warstwa liryczna i muzyczna przypadła mi do gustu, to sposób śpiewania, a właściwie rapowania Kazika, nie za bardzo. Brzmi trochę jak Norbi. Naprawdę!

Na koniec chciałbym pochwalić muzyków Kwartetu ProForma. Bardzo spodobały mi się partie ich instrumentów, zwłaszcza basu i perkusji. Wojciech Strzelecki idealnie dobierał dźwięki, nie ograniczając się tylko do najniższych z każdego akordu, a perkusista Marek Wawrzyniak doskonale trzymał tempo - bez zbędnego łojenia po tomach i kotle.
CD1:
1.Notoryczna narzeczona
2. Rybi puzon
3. Oddalenie
4. Sztos
5. Pieśń o kanonierach
6. Przesłuchiwałem całą noc
7. Czekając na wczoraj
8. Deszczowe psy
9. Komandor Tarkin
10. Do U Remember
11. Mariola
12. Piwko
13. Pochód świętych
14. Oblężenie
15. Biały Dwór
16. Gdybym wiedział to co wiem
17. Latający Holender
18. A gdy będę umierał
19. Samotni ludzie

CD2:
1. Kalifat
2. Prawo jazdy
3. Маљчики
4. Gorzki płacz
5. Modlitwa o wschodzie słońca
6. Gwiazda szeryfaPOBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...
Podobne torrenty
[Muzyka] KAZIK & KWARTET PROFORMA - TATA KAZIKA KONTRA HEDORA (2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] KAZIK - SILNY KAZIK POD WEZWANIEM (2008) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] MAJA KLESZCZ I KWARTET PROWINCJONALNY - DUDZIE-GRACZOWI (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] Proforma - 5-10-15 (2015) LP [mp3@320]
[Teledyski/Koncerty] GRUBSON - WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2015 (2015) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] GRUBSON - WOODSTOCK FESTIVAL POLAND 2015 (2015) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] VADER - BEFORE THE AGE OF CHAOS-LIVE 2015 (2015) [WMA] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] RELAEN - TWINES (2015) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] HORISONT - ODYSSEY (2015) [MP3@320] [FALLEN ANGEL]
[Muzyka] KRUK - BEYOND LIVE (2015) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
Trackerhttp://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
Multitracker http://tracker.auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce

Kategoria: » Muzyka
Dodane01/08/2017 17:08:19
Ostatnie Uaktualnienie24/10/2017 01:54:39
Pokaż/Ukryj pliki:
46 plików
NIKT JESZCZE NIE DODAŁ KOMENTARZA

DODAJ KOMENTARZ
Więcej EmoticonWstecz

Żaden z opisanych na stronie plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Administrator strony immortaltorrent.pl nie może ponieść konsekwencji prawnych za to co użytkownicy zamieszczają lub piszą na stronie.
Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie tych zasad.
Rejestracja konta jest jednoznaczna z akceptacją zasad.

2017 © immortaltorrent.pl


Najlepsze strony Torrentowe